Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Zła sprężarka klimatyzacji i wymiana na właściwą

Moderator: piotii

Re: Zła sprężarka klimatyzacji i wymiana na właściwą

Postprzez sebek_860308 » 25 lip 2014, o 22:08

czyli mam złą spręzarkę co do instalacji w swoim aucie skoro muszę podawać jej 12v
sebek_860308
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 kwi 2014, o 14:04
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Zła sprężarka klimatyzacji i wymiana na właściwą

Postprzez Gemzol » 28 lip 2014, o 09:51

Do Drahe: Słyszałem że masz możliwość zdobycia CAR PASS-u do Astry H, podaj cenę na Gemzol111@gmail.com
Gemzol
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 lip 2014, o 09:39
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Zła sprężarka klimatyzacji i wymiana na właściwą

Postprzez szmic » 28 lip 2014, o 10:43

Kolego Gemzol , nie prościej byłoby napisać na PW do Drahe niż śmiecić na forum
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Zła sprężarka klimatyzacji i wymiana na właściwą

Postprzez robert6 » 12 wrz 2015, o 16:39

drahe napisał(a):Pewnie masz klimatronik :D Jeżeli sprężarka jest sprawna nie musisz jej wymieniać.W dosyć prosty sposób można zmienić jej sterowanie na sprzęgłową.Jak znajdę chwilę czasu to podeślę Ci niezbędne materiały dydaktyczne :D


Do drahe
Witam, czy jest możliwość otrzymania instrukcji jak zmienić sterowanie sprężarki na sprzęgłową. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
robert6
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 wrz 2015, o 16:18
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Zła sprężarka klimatyzacji i wymiana na właściwą

Postprzez route2000 » 3 lip 2020, o 08:54

Drahe, nie mogę napisać PW do Ciebie, bo jestem jeszcze nowy. Wiem, ze temat już był pisany 5 lat temu, ale mam taki problem ze sprężarką klimatyzacji.
Podawałeś, że można je przerobić na sprzęgłową, bo mi w serwisie powiedzieli, że mam sterowanie zaworem, a wg VIN powinien mieć sprzęgłową.
Czy możesz mi przesłać na mój adres mailowy (oleszczuk.jerzy@gmail.com) instrukcję czy materiały dydaktyczne, jak wcześniej pisałeś parę postów wyżej..?
route2000
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 lut 2020, o 10:10
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Zła sprężarka klimatyzacji i wymiana na właściwą

Postprzez topiq » 3 lip 2020, o 16:59

To jakieś dziwne serwisy odwiedzasz. Ja mam bezsprzęgłową od nowości z klimatronikiem a wg VIN mogę mieć i sprzęgłową i bez. VIN nie zawsze ustala na sztywno konfigurację tylko dopuszcza zamienniki.
Wpisz sobie tu VIN: https://opel.7zap.com/pl/car/ pokaże Ci się kilka możliwych sprężarek możliwych do zamontowania w Twoim aucie. Nikt nie wkłada niepotrzebnie droższej i rzadszej sprężarki jak może założyć zwykłą sprzęgłową. Instrukcję można znaleźć w sieci nawet w sklepach ze sprężarkami. Sterowanie to kwestia zmiany na sprzęgłową TECH2 lub Op-comem. U mnie przykładowo jest WA 6993 praktycznie nigdzie niedostępna a wg VIN mam niby mieć WG 4749 sprzęgłową. Jeżeli by taka miała być fabrycznie, to wątpię by komuś się opłacało zmieniać na droższą i przerabiać sterowanie na wewnętrzne. Ale przynajmniej wiem, że jakby mi moja padła to ta tańsza sprzęgłowa dostępna powszechniej jest możliwa u mnie do zamontowania. I jedna i druga ma swoje zalety i wady. Bezsprzęgłowa z pewnością jest głośniejsza przez rezonujący zawór, ale za to płynniej się przełącza. Sprzęgło działa 0-1 i przy włączeniu pewnie można poczuć nagłe obciążenie. Masz możliwość zmieniaj na taką co pasuje i jest tańsza, oraz łatwiej dostępna.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zła sprężarka klimatyzacji i wymiana na właściwą

Postprzez straight767 » 14 mar 2021, o 11:21

Witam, mam ten sam problem co twórca postu. Czy byłby ktoś tak miły by wysłać te materiały dydaktyczne odnośnie przerobienia działania klimatronika ze sprężarka sprzęgłową? Mail: straight767@gmail.com

Dzięki i pozdrawiam.
straight767
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 maja 2020, o 09:33
Silnik: 1.6 Z16XEP

Poprzednia strona

Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

stat4u