Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Awaria sterowaniem szyb

Moderatorzy: piotii, miranda

Awaria sterowaniem szyb

Postprzez almond84 » 24 kwi 2022, o 09:53

Witam
Mam problem ze serowaniem szyb a dokladnie z lewa tylna i prawa przednia. Problem polega na tym, że po wcisnieciu przycisku szyba otwiera sie o 3-5cm i zatrzymuje, kazdorazowe wcisniecie przycisku powoduje to samo aż do pełnego otwarcia szyby. Proces zamykania wyglada dokladnie tak samo. Auto kupilem juz z taka wadą. Jak do tej pory nie udało mi sie znaleźć informacji w czym leży problem i jak go naprawic.
Wiązke w tylnych drzwiach sprawdzilem i naprawilem ale w żaden sposób nie rozwiązało to problemu.
Ktoś się orietuje gdzie lezy problem albo spotkał sie z takim błedem??
almond84
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 kwi 2022, o 09:40
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Awaria sterowaniem szyb

Postprzez TheKaro » 4 maja 2022, o 09:14

Witam,
Możliwe że problem leży w płytce elektronicznej, znajdującej się wewnątrz panelu sterowania szyb. Ostrożnie wyjmij panel z drzwi, odłącz i rozkręć go. Weź szmatkę i alkohol (najlepiej izopropylowy) i delikatnie przeczyść kółka na płytce, gdzie guma niczym z pilota od telewizora "klika" ją. Przeczyść również czarne punkty na gumie, które stykają się z płytką.

Jak wyjąć i rozkręcić panel: https://youtu.be/t70_igvBA3Q

Jestem początkujący, mam nadzieję że pomogłem, jeśli nic to nie dało, to problem prawdopodobnie nie leży w panelu sterowania szyb.

Pozdrawiam.
TheKaro
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 kwi 2022, o 09:40
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Awaria sterowaniem szyb

Postprzez almond84 » 5 maja 2022, o 18:24

ok dzieki w weekned popatrze na to :)
almond84
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 kwi 2022, o 09:40
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

stat4u