Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra h 1.9 cdti 100km dziwne cykanie

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Astra h 1.9 cdti 100km dziwne cykanie

Postprzez pawelll08 » 8 lut 2022, o 20:10

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem astry h 1.9cdti 100km 2006r. W aucie pękła mi głowica więc wymieniona na drugą, która została zrobiona, wymienione uszczelniacze, dotarte zawory itd. Dołączam film https://m.youtube.com/watch?v=wxewnE2QGWM na którym słychać te cykanie. Najbardziej słychać na początku i końcu filmu. Cykanie pojawia się dopiero po rozgrzaniu i tylko na wolnych obrotach, po zwiększeniu obrotów ustaje. Po zrobieniu głowicy w trasie zapaliło mi się ciśnienie oleju, diagnoza panewki, były zużyte więc zostały wymienione korbowodowe i główne, wał w stanie idealnym. Problem z ciśnieniem oleju ogarnięty, ale cykanie nadal pozostało. Postanowiłem, że wymienię wałek rozrządu na swój stary, zawory wyregulowane nic to nie dało.Moze ktoś podpowie co to może być? Zamówiłem jeszcze dwa wtryski, bo dotykając wtrysku na dwóch od strony rozrządu wyczuwam delikatne drgania, na dwóch pozostałych tego nie ma. Auto ma pełną moc, żadnych innych objawów nie ma. Na próbę dodałem Moto doktora czy cykanie ustąpi ale nic nie dalo. Odkręcając korek oleju nie słych aby te cykanie bylo z silnika. Może to koło pasowe? Hałas bardziej słychać gdy odejdzie się dalej od samochodu. I jest slyszalny bardziej z prawej strony silnika i tak bardziej przy grodzi. Nie mam już pomysłów moze ktoś coś podpowie :)
Ostatnio edytowano 8 lut 2022, o 20:13 przez pawelll08, łącznie edytowano 1 raz
pawelll08
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 lut 2022, o 19:47
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Astra h 1.9 cdti 100km dziwne cykanke

Postprzez pawelll08 » 8 lut 2022, o 20:12

Dodam jeszcze, że na rozrządzie zrobione około 20tys km, również pasek klinowy napinacz też nowy.
pawelll08
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 lut 2022, o 19:47
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości

stat4u