Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Problem z odpaleniem.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Problem z odpaleniem.

Postprzez wielo82 » 4 kwi 2021, o 06:39

Witam
Mam taki problem. Może ktoś podpowie coś.
A więc od grudnia auto co jakiś czas po odpaleniu gasło.Ale dało się odpalić zaraz chociaż dłużej kręcił. W styczniu mrozy i pewnego dnia zgasł i nie można było odpalić normalnie.
Odpalone zostało na plaka po iluś tam próbach.
Nie wiem czy przez to czy nie padł rozrząd, mechanik wymienił ale problemu nie rozwiązał bo dalej tak samo było. Auto zostało odstawione drugi raz. Diagnoza wtryski. Wtryski zregenerowane, miało być dobrze i było przez miesiąc? Wczoraj żona auta odpalić nie mogła. Znajomy podpiął pod jakiś program wyskoczyło błąd sterownika pompy paliwa. Odpalone na plak. Parę dni jazdy i to samo.
Kręciłem parę razy dosyć długo i załapało. Wczoraj znowu ten sam problem. Odkręciłem filtr, paliwo brak. Czyli paliwo ucieka? Ale co może być tego przyczyna?
Może ktoś coś podpowie bo kolejny mechanik chce zacząć zabawę od czyszczenie egr bo innych błędów w kompie nie widzi. Z góry dziękuję za odpowiedź
wielo82
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 kwi 2021, o 06:33

Re: Problem z odpaleniem.

Postprzez sebastian9191 » 10 lut 2023, o 19:39

Witaj. Wg mnie paliwo się cofa albo przez obudowę filtra paliwa co często się zdarza albo przez nieszczelne węże. Ewidentnie jest coś z zapowietrzaniem się układu. A nie wymieniałem filtra paliwa przed usterka? Pzdr
sebastian9191
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 lut 2023, o 16:16
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Problem z odpaleniem.

Postprzez NeonFalcon » 21 mar 2024, o 11:08

wydaje mi się, że problem faktycznie może leżeć po stronie układu paliwowego, a dokładniej - jego zapowietrzania. Sebastian9191 ma rację sugerując, że paliwo może się cofać, co jest dość typowym problemem, zwłaszcza jeśli mówimy o nieszczelnościach w obudowie filtra paliwa lub wężykach. Dodatkowo możesz też sprawdzić czy obudowa filtra nie jest uszkodzona lub pęknięta? Czasami nawet mała nieszczelność może powodować duże problemy z zapowietrzaniem.
Avatar użytkownika
NeonFalcon
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 mar 2024, o 10:53


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

stat4u