Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Kilka pytań przed zakupem astry H z silnikiem 1.6

Kilka pytań przed zakupem astry H z silnikiem 1.6

Postprzez tomaj12345 » 16 lip 2013, o 20:43

Noszę się z zamiarem zakupu astry H z silnikiem 1.6 jestem jednak totalnym laikiem i w związku z tym mam kilka pytań.Auto mam zamiar przywieźć z Niemiec
rocznik 2006 lub 2007 wersja 5 drzwiowa lub caravan.Z tego co zauważyłem to silniki 1.6 są 105 i 115 KM jest też wersja twinspot. Proszę o opinie który z tych silników polecacie i czy nie są za słabe do wersji caravan.Proszę również o porady na co zwrócić uwagę przy zakupie, chodzi mi o gadżety w stylu radio z MP3,
jaka klima, jaki wyświetlacz, nawigacja itp.oraz czy po numerze WIN można sprawdzić historię auta tak jak np. w przypadku VW. Z góry dziękuję za każdą poradę...
tomaj12345
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 lip 2013, o 20:27

Re: Kilka pytań przed zakupem astry H z silnikiem 1.6

Postprzez vi7o » 14 wrz 2013, o 19:39

Witajcie,
również nosze się z zamiarem zakupu Astry H. Pod uwagę biorę silniki benzynowe: 1.4, 1.6 lub 1.8. Jakie rady możecie przekazać laikowi jeśli chodzi o awaryjność wspomnianych silników.

Dynamika...tutaj zapewne silnik 1.8 będzie górował:) natomiast nie jest to czynnik, którym będę się kierował przy wyborze:) Panowie i Panie, który z silników przy znośnej dynamice miałby znośne spalanie? 1.6?
vi7o
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 19:17

Re: Kilka pytań przed zakupem astry H z silnikiem 1.6

Postprzez ŁukaszL » 15 wrz 2013, o 08:11

Witaj,
trzeba pamiętać, że spalanie zależy również od stylu jazdy :-D Nie mam porównania, ale moim zdaniem aż takiej różnicy w spalaniu między 1.6 a 1.8 (przy podobnym stylu jazdy) nie będzie. Poza tym to działa mniej więcej tak: pojemność np. 1.4 musisz mocniej "depnąć", żeby na takim samym odcinku podobnie przyspieszyła co 1.8, więc spalanie wcale aż tak nie będzie się różnić. Często silnik o większej pojemności jest mniej wyeksploatowany, co oczywiście nie musi być regułą. Mam obecnie 1.6 (105KM) i z dynamiki jestem zadowolony (wcześniej miałem Golfa 3, 1.8, 75KM :-) ) Jeśli jeszcze raz miałbym wybierać to wziąłbym 1.8 ze względu na moc, dynamikę (mam kombiaka) i brak technologii Twinport, która budzi różne emocje, łącznie z komentarzami, że jest to nieudany ukłon w stronę ekologów, a niestety potrafi napsuć krwi włąścicielowi (na szczęście jeszcze nie miałem tej przyjemki). Poza tym 1.8 wg. znajomego mechaniora od opli najbardziej się nadaje pod instalację gazową.

Pozdrawiam!
ŁukaszL
 

Re: Kilka pytań przed zakupem astry H z silnikiem 1.6

Postprzez vi7o » 15 wrz 2013, o 10:28

Dziękuje Łukasz za odpowiedz. Wlasnie 1.6 najczęściej w internecie oglądałem, wydaje mi sie ze to byłby najbardziej optymalny wybór gdyż auto głownie bedzie używane w mieście oraz ewentualny wyjazd w weekend poza miasto:) spotkałem sie z wersja Twinport, czym sie ona charakteryzuje? Jest to niezbędne do codziennej jazdy?

Łukasz napisałeś ze masz astre w wersji kombi i silnik 1.6 daje radę?:)
vi7o
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 19:17

Re: Kilka pytań przed zakupem astry H z silnikiem 1.6

Postprzez ŁukaszL » 15 wrz 2013, o 14:58

Przy takim wykorzystaniu auta faktycznie 1.6 jest dobrym rozwiązaniem. Opiszę Ci to tak, jak ja to rozumiem (nie jestem fachurą): Twinport to technologia stosowana z tego co wiem w silnikach 1.4 i 1.6 i ma na celu zmniejszenie wydzielania do środowiska szkodliwych substancji podczas spalania. Z tego co mi doświadczony mechanik mówił to ta technologia niestety często lubi się psuć (ponoć są to jakieś 2 "blaszki"). Może któryś z kolegów na forum wypowie się w bardziej fachowy sposób. Poszukaj ewentualnie w internecie jeśli Cie to bardziej interesuje.

Co do 1.6 w moim kombi. Powiem tak: jest ok, ale gdybym miał jeszcze raz wybierać z tym doświadczeniem które teraz mam to pewnie zdecydowałbym sie na mocniejszy 1.8. Gdy kupowałem astre to chciałem mieć lepszą moc niż w golfie, ale spalanie mniejsze i właściwie to mi się udało, ale tak jak pisałem wcześniej aż takiej różnicy między 1.6 a 1.8 nie ma. Skończę tak jak zaczynałem poprzedni post: jak masz ciężką nogę i zadatek na kierowcę rajdowego to przy pojemności 1.2 będziesz spalał jak 1.8 i silnik szybciej dobijesz :-)

Decyzja należy do Ciebie. 3mam kciuki!
ŁukaszL
 

Re: Kilka pytań przed zakupem astry H z silnikiem 1.6

Postprzez vi7o » 15 wrz 2013, o 16:01

Nie chcę jakiś udziwnień więc Twinport odpada:)

Też mi się wydaje że 1.6 będzie optymalnym wyborem..ewentualnie 1.8:) Najważniejsze to trafić dobry egzemplarz;)
vi7o
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 19:17

Re: Kilka pytań przed zakupem astry H z silnikiem 1.6

Postprzez ŁukaszL » 15 wrz 2013, o 17:57

Dokładnie, to jest najważniejsze. Jak już będziesz miał coś upatrzone, to wydaj te 200-300 zł za przegląd u mechanika. Wydatki na naprawy, jeśli tego nie zrobisz, mogą być kilkakrotnie większe :-) Nie daj się omamić tekstom typu "proszę się decydować, bo mam już 10 chętnych" :-) Wg. Raportu, który dzisiaj czytałem astra 3 jest aktualnie najczęściej importowanym autem :-) No i czasem auta z wypasionym wyposażeniem mają ukrytą jakąś poważniejszą wadę. Do aut z polskich salonów trochę więcej dopłacisz, ale masz łatwiej ze sprawdzeniem historii auta.

Wujek Dobra Rada :-P

P.S. Napisz co złowiłeś, nie spiesz się, daj sobie czas, pośpiech nie sprzyja dobremu zakupowi

Pozdrawiam!
ŁukaszL
 

Re: Kilka pytań przed zakupem astry H z silnikiem 1.6

Postprzez Pafcio01 » 18 wrz 2013, o 13:17

Witam
Również chcę nabyć Astrę H z silnikiem 1,6. Widzę jednak, że modele z 115KM wychodziły dopiero po roku 2007 a tu już ceny oscylują koło 20.000 zł. Czy wybierając starsze modele jesteśmy skazani na silnik 105KM z twinportem? tomaj --> znalazłeś coś na temat ew. awaryjności tego systemu?
Pafcio01
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 wrz 2013, o 13:13


Powrót do Kupujemy samochód - pomoc w dokonaniu zakupu Astry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

stat4u