Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Diesel czy benzyna - pomoc og贸lna

Diesel czy benzyna - pomoc og贸lna

Postprzez hajdzik » 11 sie 2013, o 15:06

czesc

Po dlu偶szym czasie wyboru auta- wyb贸r pad艂 na astre III.
Przede wszystkim podoba艂 si臋 偶onie (warunek konieczny - 偶onaci zrozumiej膮) :)

Mam rodzine, wi臋c bedzie w kombiku.

Wiadomo, 偶e najwa偶niejszym kryterium wyboru auta jest silnik.
Do tej pory jezdzilem benzyniakiem (Fiat CC, Peugeot205, Mondeo).
Tym razem bior臋 te偶 pod uwage diesla, wiadomo - ta艅sza jazda.

Ostatnie moje autko czyli Mondeo - to 2litrowy silnik o mocy 140 koni - tak wi臋c mo偶na by艂o liczy膰 na dynamiczna jazd臋 nawet przy obci膮偶onym aucie.
Astre te偶 chcia艂bym dynamiczn膮.

W Astrze III - s膮 dwa silniki diesla 1,9 : 120 koni i 150 koni.
Chcia艂bym si臋 zapyta膰, jaka r贸znica jest w spalaniu przy spokojnej jezdzie, i czy jest co艣 w tych silnikach szczeg贸lnego co powinienem wiedzie膰? plusy i minusy.

I pytanie jeszcze o benzyniaka - jakie silniki najlepiej "przyjmuj膮" instalacja gazow膮.


I og贸lnie - co waszym zdaniem lepiej wybra膰 - diesla czy benzyne lpg?
hajdzik
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Do艂膮czy艂(a): 11 sie 2013, o 14:48

Re: Diesel czy benzyna - pomoc og贸lna

Postprzez Tom Hagen » 12 sie 2013, o 11:26

Je艣li chodzi o spalanie, to Ci niestety nie pomog臋. Nigdy nie mia艂em "bociana" ;) . Tu musz膮 si臋 wypowiedzie膰 u偶ytkownicy aut z takimi w艂a艣nie silnikami. Wed艂ug opinii w necie obie jednostki uchodz膮 za do艣膰 udane i dynamiczne z umiarkowanym apetytem na paliwo. Najbardziej "popularne" bol膮czki to zapchane filtry DPF, klapy wirowe i oczywi艣cie dwumas.
Z benzyniak贸w najpopularniejszy jest chyba 1,8 (140 KM), prosta, sprawdzona konstrukcja, stosunkowo ma艂o awaryjny, dobrze toleruje LPG. 2,0 T (170 KM) r贸wnie偶 dobrze radzi sobie z LPG, tylko czy jest sens gazowa膰 taki silnik :?: ;) .
Ja wybra艂bym benzyn臋, ale nie jestem obiektywny :lol: .
Obrazek
Avatar u偶ytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Do艂膮czy艂(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL


Powr贸t do Kupujemy samoch贸d - pomoc w dokonaniu zakupu Astry

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 12 go艣ci

stat4u