Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Olej silnikowy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Olej silnikowy

Postprzez max78uk » 27 wrz 2020, o 10:51

Witam wszystkich
Mam do Was pytanie!Jakie oleje silnikowe lejecie do swoich Aster?
Ja do tej pory używam castrol edge 5w30 ale wydaje mi się że po tym oleju silnik terkocze-jakby było słychać zawory i oczywiście bierze olej.Nie wiem jak było wcześniej bo od maja jestem właścicielem Astry
max78uk
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 maja 2020, o 12:30
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Olej silnikowy

Postprzez topiq » 28 wrz 2020, o 06:12

Podejrzewam, że taki temat na forum już istnieje. Ja w sobotę zalałem Shell Helix Ultra 5W40 + AR9200 v2. Może za wcześnie, żeby już oceniać ale z rana już odczułem różnicę cichszych hydropopychaczy i równiejszej pracy. Gorącego silnika z kabiny prawie nie słychać. Ale muszę jeszcze uszczelnić wydech, bo partacze z warsztatu tak złożyli, że mi woda na połączeniu rura przednia - tłumik środkowy wycieka z tego połączenia wraz ze spalinami. Drugi warsztat i ta sama praktyka składania na sucho bez pasty.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Olej silnikowy

Postprzez Whitemamba » 28 wrz 2020, o 16:04

Terkotać może luźna blacha w obudowie kolektora (ta pod przepustnicą). U mnie dała o sobie znać po 200 tyś., Chociaż nie wiem czy i przy jakim przebiegu była wcześniej uszczelniana.
Whitemamba
Klubowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 16:29
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Olej silnikowy

Postprzez Misiutek » 14 sty 2022, o 18:45

Odradzam wszelkie typy Castrola, byłem w Rafinerii Gdańskiej gdzie ten olej jest robiony i na własne oczy widziałem z czego jest produkowany więc naprawdę szkoda kasy i szkoda silników.
Misiutek
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 sty 2022, o 15:50
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

stat4u