Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Parę potrzebnych zmian na forum...

Regulamin forum, informacje o działaniu strony.
Tutaj można zgłaszać pomysły odnośnie rozwoju strony.

Parę potrzebnych zmian na forum...

Postprzez sebox » 29 sty 2012, o 11:57

Moim skromnym zdaniem jest u niezły nieład i bajzel...
W dziale z przywitaniami ludzie pokazują auta :shock: tam tylko powinni się przywitać jako nowi i tyle.
Powinien być dział projekty użytkowników i tam pokazywać swoje auta.
Na głównej stronie powinien również być widoczny regulamin forum oraz opis panujących tu zasad itd.
W profilu również mogłoby się znaleźć klika dodatkowych rzeczy, chociażby imię, skąd jesteśmy ( miasto,woj.) i jakaś zdjęcie aby przejrzyściej było (nie mówię tu o swojej fotce, byle co)
Warto również pomyśleć o założeniu ciekawych działów, mianowicie
Opony, felgi
Rozdzielić silniki na diesle i benzynę
Tuning
Car-Audio & Alarm
Radia-CB & Navi
Astra Testy i Porównania /Kupujemy samochód (pomoc w dokonaniu zakupu astry)
Relacje z naszych napraw i modyfikacji
Kosmetyka Auta
Manuale i literatura - czyli zrób to sam
Imprezy tuningowe i nie tylko
Off-Topic
Kosz :D

To tak na początek, na rozwój stronki ;)
Obrazek

Obrazek
sebox
Klubowicz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 10:13
Lokalizacja: NOS
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Parę potrzebnych zmian na forum...

Postprzez sebox » 29 sty 2012, o 14:01

Znam klika osób posiadających Astrę H... podeślę im stronkę :ugeek:
Powoli ruszymy to forum do życia... :D
Obrazek

Obrazek
sebox
Klubowicz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 10:13
Lokalizacja: NOS
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Parę potrzebnych zmian na forum...

Postprzez admin » 30 sty 2012, o 00:11

Dzięki za Twoje propozycje.

sebox napisał(a):W dziale z przywitaniami ludzie pokazują auta :shock: tam tylko powinni się przywitać jako nowi i tyle.
Powinien być dział projekty użytkowników i tam pokazywać swoje auta.

Zgadza się. Ludzie witają się i przy okazji chwalą się swoim Astrolotem :) Póki co nie ma w tym nic złego.
Nie rozumiem dlaczego "projekty". To się kojarzy z jakimiś przeróbkami, a od tego zaproponowałeś dział tuning.

sebox napisał(a):Na głównej stronie powinien również być widoczny regulamin forum oraz opis panujących tu zasad itd.

Z biegiem czasu powstanie. Na razie forum dopiero raczkuje i nie ma co zniechęcać użytkowników paragrafami. Poza tym jeszcze nikt niczego za bardzo nie przeskrobał.
Jedynie co problemem stają się fikcyjne konta zakładane tylko po to, aby reklamować jakieś dziwne strony albo pomagać w ich pozycjonowaniu.

sebox napisał(a):W profilu również mogłoby się znaleźć klika dodatkowych rzeczy, chociażby imię, skąd jesteśmy ( miasto,woj.) i jakaś zdjęcie aby przejrzyściej było (nie mówię tu o swojej fotce, byle co)

"Skąd jesteśmy" - jest obecnie pole lokalizacja ale mało kto je wypełnia.
"Imię" - można testowo uruchomić ale może podzielić los powyższego pola.
"Zdjęcie" - pewnie masz na myśli avatara - to jak najbardziej będzie niedługo wprowadzone

sebox napisał(a):Warto również pomyśleć o założeniu ciekawych działów, mianowicie
Opony, felgi
Rozdzielić silniki na diesle i benzynę
Tuning
Car-Audio & Alarm
Radia-CB & Navi
Astra Testy i Porównania /Kupujemy samochód (pomoc w dokonaniu zakupu astry)
Relacje z naszych napraw i modyfikacji
Kosmetyka Auta
Manuale i literatura - czyli zrób to sam
Imprezy tuningowe i nie tylko
Off-Topic
Kosz :D

Większość tych działów mieści się obecnie w dziale "Pozostałe", a i tak mały tam ruch, żeby wydzielać inne działy.
Silniki były wcześniej rozdzielone na benzynę i diesla ale zostały połączone. Jak zwiększy się liczba wątków, zostaną ponownie rozdzielone.
Kosz - nie straszmy na razie użytkowników koszem :)

W miarę potrzeb odpowiednie działy na pewno zostaną wyodrębnione. Niech tylko pojawi się odpowiednia ilość wątków o danej tematyce.

sebox napisał(a):Znam klika osób posiadających Astrę H... podeślę im stronkę :ugeek:
Powoli ruszymy to forum do życia... :D


Na to liczymy :)

Dzięki jeszcze raz za Twoje sugestie.
Avatar użytkownika
admin
Administrator
 
Posty: 91
Dołączył(a): 13 wrz 2011, o 13:50

Re: Parę potrzebnych zmian na forum...

Postprzez Tom Hagen » 30 sty 2012, o 12:59

No to może i ja z pewną dozą nieśmiałości dodam swoje przysłowiowe "3 grosze" :D


admin napisał(a): sebox napisał(a):W dziale z przywitaniami ludzie pokazują auta :shock: tam tylko powinni się przywitać jako nowi i tyle.
Powinien być dział projekty użytkowników i tam pokazywać swoje auta.


Zgadza się. Ludzie witają się i przy okazji chwalą się swoim Astrolotem :) Póki co nie ma w tym nic złego.
Nie rozumiem dlaczego "projekty". To się kojarzy z jakimiś przeróbkami, a od tego zaproponowałeś dział tuning.


Zgadzam się z sebox'em. Użyteczność działu "Jesteś nowy - przywitaj się" powinna być zgodna z jego nazwą bez zbędnych dodatków. Przywitanie każdej nowej osoby w nowym wątku i do tego przedstawianie aut spowoduję tam lekki bajzel. Auta natomiast powinny być prezentowane w zupełnie osobnym dziale. sebox dość niefortunnie go nazwał, bo faktycznie nie każdy modyfikuje swoją maszynę. Nazwy typu "Nasze auta", "Pojazdy użytkowników" lub podobne byłyby zdecydowanie bardziej neutralne i bardziej wskazane. Dla maniaków tuningu byłby zaproponowany dział "Tuning" gdzie zdecydowanie należałoby się pochwalić swoimi modyfikacjami.

admin napisał(a):"Zdjęcie" - pewnie masz na myśli avatara - to jak najbardziej będzie niedługo wprowadzone


Zdecydowanie jestem za.

admin napisał(a): sebox napisał(a):Warto również pomyśleć o założeniu ciekawych działów, mianowicie
Opony, felgi
Rozdzielić silniki na diesle i benzynę
Tuning
Car-Audio & Alarm
Radia-CB & Navi
Astra Testy i Porównania /Kupujemy samochód (pomoc w dokonaniu zakupu astry)
Relacje z naszych napraw i modyfikacji
Kosmetyka Auta
Manuale i literatura - czyli zrób to sam
Imprezy tuningowe i nie tylko
Off-Topic
Kosz :D


Większość tych działów mieści się obecnie w dziale "Pozostałe", a i tak mały tam ruch, żeby wydzielać inne działy.
Silniki były wcześniej rozdzielone na benzynę i diesla ale zostały połączone. Jak zwiększy się liczba wątków, zostaną ponownie rozdzielone.
Kosz - nie straszmy na razie użytkowników koszem :)

W miarę potrzeb odpowiednie działy na pewno zostaną wyodrębnione. Niech tylko pojawi się odpowiednia ilość wątków o danej tematyce.


Tu akurat zgadzam się z sebox'em w 100%. Dobre rozplanowanie i utworzenie odpowiednich działów i poddziałów już teraz, to dobra inwestycja w przyszłość tego forum, które mam nadzieję rozkręci się na dobre. Zapobiegnie to przede wszystkim wątpliwością przyszłych użytkowników zamieszczających wątki w odpowiednich działach bez zastanawiania się czy np. dział "Pozostałe" nie jest zbyt ogólny i czy w ogóle jest dobry do poruszenia danego tematu. Pozwoli to również na zaoszczędzenie sobie cennego czasu na późniejsze przeglądanie, sortowanie i przerzucanie do odpowiednich działów bezładnie zamieszczonych wątków.
I to chyba tyle chwilowo ode mnie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Parę potrzebnych zmian na forum...

Postprzez borsuk » 30 sty 2012, o 13:24

Popieram przedmówców, temat z powitaniami wystarczy jeden, a prezentacja aut to oddzielna historia.

Ale tak czy owak żeby to forum miało rację bytu to trzeba użytkowników, bo jedno takie już było i chyba padło.
borsuk
Starszy kierowca
 
Posty: 38
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 21:47
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Parę potrzebnych zmian na forum...

Postprzez sebox » 30 sty 2012, o 18:15

Tom Hagen uzupełnił mnie w 100%,
Pomyśl kolego admin, nad naszymi sugestiami... forum musi być łatwo dostępne i przejrzyste.
Obrazek

Obrazek
sebox
Klubowicz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 10:13
Lokalizacja: NOS
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Parę potrzebnych zmian na forum...

Postprzez admin » 30 sty 2012, o 23:21

Dzięki za Wasze opinie. Są one bardzo cenne.
Myślę, że część z nich (może większość) prędzej czy później wcielimy w życie.

Na pewno zgodzę się z tym, że podstawą działalności forum są użytkownicy i ich aktywność.
Zmiany zatem będą dokonywane pod kątem ich wygody.

Pomysł połączenia działów silników benzynowych i diesla wziął się stąd, aby zwiększyć liczbę wątków na początek.
Mało zachęcająco wyglądało to, jak w obu działach były po 2 wątki... 4 w jednym dziale wyglądały lepiej.

Ktoś gdzieś pisał, że było podobne forum ale umarło śmiercią naturalną. Myślę, że wiem o które chodzi - w adresie zamiast 3 ma literkę H :)
Uznałem, że powodem jego porażki był brak wystarczającej liczby wątków albo porozbijanie je na wiele działów.
Nie ma chyba nic gorszego jak święcące pustką działy.
Trzeba działać tak, abyśmy nie podzielili jego losu.
Avatar użytkownika
admin
Administrator
 
Posty: 91
Dołączył(a): 13 wrz 2011, o 13:50

Re: Parę potrzebnych zmian na forum...

Postprzez borsuk » 31 sty 2012, o 08:11

To ja mam pytanie techniczne- co zrobić żeby na maila nie spływały mi informacje o tym że ktoś odpowiedział mi w danym temacie? Szukałem w ustawieniach, ale niestety nie znalazłem.
borsuk
Starszy kierowca
 
Posty: 38
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 21:47
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Parę potrzebnych zmian na forum...

Postprzez Tom Hagen » 31 sty 2012, o 09:33

borsuk napisał(a):To ja mam pytanie techniczne- co zrobić żeby na maila nie spływały mi informacje o tym że ktoś odpowiedział mi w danym temacie? Szukałem w ustawieniach, ale niestety nie znalazłem.


Ustawień co prawda nie sprawdzałem, ale widzę, że domyślnie jest ustawiona odpowiedź, jak Ty odpisujesz. Próbowałeś to wyłączyć przed wysłaniem posta?

admin napisał(a):Pomysł połączenia działów silników benzynowych i diesla wziął się stąd, aby zwiększyć liczbę wątków na początek.
Mało zachęcająco wyglądało to, jak w obu działach były po 2 wątki... 4 w jednym dziale wyglądały lepiej.


No tak, czy aby na pewno lepiej? Może na początek, jak jest tych wątków mało faktycznie lepiej. Ale jak dla mnie, potencjalnego użytkownika odwiedzającego pierwszy raz forum nie bardzo, bo sprawia to wrażenie bałaganu lub po prostu braku konkretnego rozplanowania zawartości forum. Dzisiaj zajrzałem (bez rejestracji) na forum, o którym była mowa wcześniej. Pierwsza strona (podział) wygląda zachęcająco i przejrzyście. Mimo to nie spełniło ono swojej roli. Nie chcę tu wyrokować co było tego przyczyną. Myślę, jednak że nie miał na to wpływu brak wątków w działach. Brak wątków wynika raczej z ogólnego braku zainteresowania i odwiedzin użytkowników na forum. Jak większość z nas pewnie wie, drugą natura człowieka jest przyzwyczajenie. Większość z nas zaczynała swoją przygodę z Astrą dużo wcześniej i sukcesywnie przesiadała się do następnych modeli i to właśnie na forach, na których zaczynaliśmy mamy większość znajomych i kumpli. Ciężko jest się przestawić i zacząć tak od razu działać na innym forum. Jednak, jak to się mówi, dla chcącego nic trudnego. Trzeba spróbować zrobić wszystko, żeby to forum zaistniało.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Parę potrzebnych zmian na forum...

Postprzez admin » 1 lut 2012, o 00:35

Są już avatary :)

Tom Hagen napisał(a):Brak wątków wynika raczej z ogólnego braku zainteresowania i odwiedzin użytkowników na forum. Jak większość z nas pewnie wie, drugą natura człowieka jest przyzwyczajenie. Większość z nas zaczynała swoją przygodę z Astrą dużo wcześniej i sukcesywnie przesiadała się do następnych modeli i to właśnie na forach, na których zaczynaliśmy mamy większość znajomych i kumpli. Ciężko jest się przestawić i zacząć tak od razu działać na innym forum. Jednak, jak to się mówi, dla chcącego nic trudnego. Trzeba spróbować zrobić wszystko, żeby to forum zaistniało.

Nic dodać nic ująć.
Są różne fora na temat opli lub wszystkich wersji Astry. Sam na takich zaczynałem z moją AF.
Jednak Wasz przykład pokazuje, że można stworzyć porządne forum klubowe.

borsuk napisał(a):To ja mam pytanie techniczne- co zrobić żeby na maila nie spływały mi informacje o tym że ktoś odpowiedział mi w danym temacie? Szukałem w ustawieniach, ale niestety nie znalazłem.

Nie da się tego zrobić globalnie. Jednak dla każdego wątku już tak.
Zakładając nowy wątek lub odpowiadając już w jakimś istniejącym musisz odznaczyć opcję "Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie".
Poza tym w profilu masz zakładkę "obserwowane". Wykasuj część lub wszystko i będzie spokój z mailami :)
Avatar użytkownika
admin
Administrator
 
Posty: 91
Dołączył(a): 13 wrz 2011, o 13:50

Następna strona

Powrót do Regulamin i funkcjonowanie strony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

stat4u