Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

swiatła pozycyjne nie gasna

Moderatorzy: piotii, miranda

swiatła pozycyjne nie gasna

Postprzez mfoxm » 27 mar 2017, o 14:58

witam
mam afl i czujnik zmierzchu
a teraz opis sytuacji:
dzień:
światła mijania jako dzienne reszta zgaszona gaszę samochód i wszystko gaśnie czyli jest dobrze
zmrok:
zapalają się normalne światła mijania podświetlenie tablicy i pozycyjne do tej pory wszystko jest ok. problem pojawia się po zgaszeniu samochodu otóż w pozycji auto nie gaśnie podświetlenie tablicy z tyłu i światła pozycyjne tez tylko z tyłu. po przekręceniu na 0 światła gasną i mogę znowu włączyć auto i się nie zapalają.

moje pytanie brzmi dlaczego te światła nie gasną gdy przełącznik jest w pozycji auto?? nie gaśnie tylko tył to jakaś funkcja parkowania czy co??(wiem ze można stronami włączyć postojowe ale gdy mam na auto nawet jak włączę któraś stronę to obie z tylu się pala i wybrana z przodu postojówka)
mfoxm
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 mar 2017, o 19:58
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: swiatła pozycyjne nie gasna

Postprzez marian321 » 17 lip 2017, o 07:23

Witam.Jak rozwiazales problem?
marian321
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 18:52
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: swiatła pozycyjne nie gasna

Postprzez mfoxm » 17 lip 2017, o 09:38

w najgorszy mozliwy sposób czyli przyzwyczaiłem sie do przekręcania siateł do pozycji zero po zmroku
mfoxm
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 mar 2017, o 19:58
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: swiatła pozycyjne nie gasna

Postprzez marian321 » 17 lip 2017, o 11:59

Moj broblem jest trche inny-swiatla postojowe nie wylaczaly sie-swiecily caly czas.Sciagalem kleme.Nie mam tez pozycji AUTO.Dzisiaj rano znalazlem ten temat viewtopic.php?f=5&t=3595&p=15101&hilit=pozycyjne#p15101.Narazie sie naprawilo.
marian321
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 18:52
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: swiatła pozycyjne nie gasna

Postprzez ciawron » 21 lut 2019, o 21:37

mfoxm napisał(a):witam
mam afl i czujnik zmierzchu
a teraz opis sytuacji:
dzień:
światła mijania jako dzienne reszta zgaszona gaszę samochód i wszystko gaśnie czyli jest dobrze
zmrok:
zapalają się normalne światła mijania podświetlenie tablicy i pozycyjne do tej pory wszystko jest ok. problem pojawia się po zgaszeniu samochodu otóż w pozycji auto nie gaśnie podświetlenie tablicy z tyłu i światła pozycyjne tez tylko z tyłu. po przekręceniu na 0 światła gasną i mogę znowu włączyć auto i się nie zapalają.

moje pytanie brzmi dlaczego te światła nie gasną gdy przełącznik jest w pozycji auto?? nie gaśnie tylko tył to jakaś funkcja parkowania czy co??(wiem ze można stronami włączyć postojowe ale gdy mam na auto nawet jak włączę któraś stronę to obie z tylu się pala i wybrana z przodu postojówka)


Czy udało się to komuś rozwiązać? Mam to samo w Zafirze B... Dokładnie ten sam przypadek.
ciawron
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 21 lut 2019, o 21:35
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: swiatła pozycyjne nie gasna

Postprzez Patrykus » 22 lut 2019, o 09:07

sprawdzałeś jak są zaprogramowane warianty świateł, może z tyłu w REC nie jest ustawione tak samo jak w UEC, aku odpinałeś
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: swiatła pozycyjne nie gasna

Postprzez ciawron » 22 lut 2019, o 10:50

Przód 5 a tył 1. Przy obu na 5 jest tak samo. Aku był odłączamy. Nic nie pomaga. Sprawdziłem tez cała elektrykę, czy nie jest coś zaśniedziałe.

Jak zgaszę samochód a jest tryb nocny to tył zostaje (tablica i światła). Jeśli jest tryb nocny i mimo, że tył świeci, to po zgaszeniu silnika wszystko normalnie gaśnie.
ciawron
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 21 lut 2019, o 21:35
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: swiatła pozycyjne nie gasna

Postprzez Patrykus » 22 lut 2019, o 11:49

od kiedy to ustawia się 5/1, po co wam te interfejsy jak strzelacie sobie sami w kolano, mało to informacji w necie nt programowania świateł, ustaw na fabryczne , odepnij aku na noc aż wyzeruje się pamięć, może będzie ok, dopiero później ponownie warianty np. 5/5
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: swiatła pozycyjne nie gasna

Postprzez ciawron » 22 lut 2019, o 12:29

5/5 w pierwszej kolejności ustawił elektromechanik wedle wszystkich instrukcji. Nie jest to zabawka i nie musi kolega prowadzić niepotrzebnych wywodów. Szukam pomocy, bo wszystko co ogólnie zostało opisane zostało zrobione. Jednak coś nie gra w samej instalacji, a nie wiem co - dlatego pytam.
ciawron
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 21 lut 2019, o 21:35
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: swiatła pozycyjne nie gasna

Postprzez Patrykus » 22 lut 2019, o 14:43

żadne wywody, jak sądzisz że elektromechanik pojawi się na forum i sprzeda Ci info z którego żyje to jesteś w błędzie, napisane masz co trzeba spróbować, jak "wisi" któryś z modułów przez złe ustawienia to tak będzie, solidna diagnoza Techem a nie chińczykiem też wiele wyjaśni, powodzenia
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Następna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

stat4u