Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Kontrolka ABS, ESP i ciśnienia opon

Moderator: piotii

Re: Kontrolka ABS, ESP i ciśnienia opon

Postprzez t__d » 30 sie 2017, o 12:05

smartkid napisał(a):Podłącze się do tematu, w moim przypadku zapala się ABS i ESP. Błąd został sczytany i wyszło, że uszkodzony jest czujnik ABS. Wymieniłem wskazane łożysko, jednak problem znów powrócił i ponownie wskazuje uszkodzony czujnik (w wymienionej piaście). Czy jest możliwe, że komputer u mechanika (nie ASO) pokazuje błędną interpretację błędu? Czy może rzeczywiście muszę celować w uszkodzenie wiązki? Czy ktoś miał podobne przeboje?


Stawiałbym na wiązkę. U mnie znowu padła jakiś czas temu. Tym razem lewy przód. 3 godziny zabawy w odizolowywanie kabla ponieważ uszkodzenie było przy samej wtyczce. Po zlutowaniu wszystko wróciło do normy.
Aby sprawdzić czy to na pewno wiązka usunąłem błąd opcomem, zdjąłem koło i poruszałem kablem. Kontrolki się od razu zapalały i błąd trzeba było skasować. Ruszając w różnych miejscach doszedłem do tego w którym miejscu wiązka jest uszkodzona.
Avatar użytkownika
t__d
Kierowca
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 19:59
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Kontrolka ABS, ESP i ciśnienia opon

Postprzez TadeS53 » 26 lut 2024, o 20:23

Witam,
ja mam astrę-3 kombi z 2007 roku i wyjężdżając nią z w podróż już po kilku km zapaliły się kontrolki abs, esp i ciśnienia opon - wszystkie paliły się na żółto. Myślałem, że w którymś kole spadło ciśnienie, więc podjechałem na stację paliw i napompowałem wszystkie koła. Po przejechaniu ok 20 metrów kontrolki przestały świecić. Za kilka dni wracałem z powrotem i ta sama sytuacja. Włączanie i wyłączanie zapłonu nic nie pomagało. Zatrzymałem auto i sprawdziłem ciśnienia w kołach manometrem, było w porządku. Przy sprawdzaniu ciśnienia coś tam z każdego koła trochę powietrza uciekło. Odpalam silnik, pali się kontrolka ABS i ESP. Kontrolka ciśnienia koła zniknęła. Przejechałem parę metrów, zniknęły kontrolki ABS i ESP. Do końca podróży - ok. 100 km. nie zapaliły się. Szkoda, że nie sprawdziłem błędów metodą gaz-hamulec, zapomniałem o tym. Czy ktoś coś podejrzewa ? Dodam, że takiej sytuacji, żeby paliły się te kontrolki jeszcze nie miałem.
TadeS53
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 paź 2014, o 19:27
Silnik: 1.6 Z16XEP

Poprzednia strona

Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

stat4u