Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

astra h czujniki parkowania

Moderatorzy: piotii, miranda

astra h czujniki parkowania

Postprzez slavo5 » 25 lis 2016, o 23:20

Witam,

mam pewien problem z czujnikami parkowania. Otóż kilka dni temu cofając nagle zapaliła mi się kontrola z "P" podczas cofania i tak już zostało. Znaczy czujniki nie działają, a "P" zaświeca się zawsze. No prawie zawsze, bo bywały momenty, że po włączeniu wstecznego "P" się nie zapalało przez chwilę, ale czujniki też w tym czasie nie działały. Czujniki same w sobie są dobre, gdyż wibrują pod palcem, za to po podłączeniu komputera wyszedł błąd B0952, co po wyszukaniu oznacza: "Loudspeaker Circuit High Voltage C006" lub "Loudspeaker Circuit Open or Low Voltage C-006".

Byłem z moim problemem u mechanika, który się specjalizuje w Oplach i po diagnozie stwierdził, że jest uszkodzony moduł parktronika i jego wymiana powinna przynieść rozwiązanie.

Niestety zakup modułu nie przyniósł poprawy sytuacji i czujniki nadal nie działają. Znaczy system, bo one same po włączeniu wstecznego są sprawne. Stąd moje wątpliwości w poprawność diagnozy tego mechanika, który obstawia z całą stanowczością owy moduł, a nie próbował zdiagnozować rzeczonego głośnika... Za to gość, od którego kupowałem moduł, sugerował sprawdzić jeszcze jakiś inny, bo jego mógł się okazać felerny, chociaż deklarowany jako sprawny.

Już sam nie wiem co robić. Może ktoś już przerabiał podobny problem? jakieś wskazówki, porady? A może jakiś namiar do dobrego elektryka co się zna na Oplach z Wrocławia lub okolicy?

Pozdrawiam
slavo5
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 lis 2016, o 16:39
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: astra h czujniki parkowania

Postprzez umek19 » 27 lis 2016, o 02:55

sprawdź głośniczek jest w podsufitce czyli na podsufitce i raczej to jego wina , masz czujniki tylko z tyłu?
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: astra h czujniki parkowania

Postprzez slavo5 » 27 lis 2016, o 04:54

Tak czujniki mam tylko z tylu.
A gdzie dokladnie ten glosniczek jest zlokalizowany w wersji kombi? Czy zeby sie do niego dostac trzeba sciagac cala podsufitke czy jest jakis latwiejszy dostep?
slavo5
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 lis 2016, o 16:39
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: astra h czujniki parkowania

Postprzez umek19 » 28 lis 2016, o 01:33

Najlepiej ość po kablu od modułu pdc do celu . Osobiście tego nie szukałem ale powinien być w okolicy anteny dachowej na podsufitce . Na pewno wystarczy odchylic troche podsufitkę i znajdziesz , słyszałem o przypadkach , że wtyczka od głosniczka się wypieła i to był cały problem.
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: astra h czujniki parkowania

Postprzez slavo5 » 29 lis 2016, o 23:03

Niby tak, ale żeby to zrobić to należałoby chyba z pół auta rozebrać, na co nie mam ani czasu, ani ochoty. Teraz i tak jest zimno, a że nie mam garażu to robota ta będzie musiała poczekać do wiosny. Spróbuje się jakoś tam dostać od strony bagażnika i zobaczyć co da się zrobić.

Zastanawia mnie tylko fakt, że czasem tak jak dziś na przykład przy cofaniu "P" nie świeciło na zegarach, ale też i czujniki nie działały.
slavo5
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 lis 2016, o 16:39
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: astra h czujniki parkowania

Postprzez umek19 » 30 lis 2016, o 02:29

w tyle czasu przy sprzejających warunkach to całą podsufitke zdemontujesz .Trzeba tylko odchylic podsufitkę , w okolicy anteny dachowej powinien być głośniczek . Wydaje sie pracy na 15-30 minut, coś w tym stylu
Załączniki
zafira pdc.jpg
zafira pdc.jpg (55.4 KiB) Przeglądane 9724 razy
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 92 gości

stat4u