Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

[TUT] Naprawa klaksonu z powodu wady CIM (Kampania 10-R-036)

[TUT] Naprawa klaksonu z powodu wady CIM (Kampania 10-R-036)

Postprzez insaneinvader » 11 lis 2016, o 11:09

Objawy
Klakson nie działa gdy są włączone światła.
Klakson działa gdy są wyłączone światła.

Kampania
Moje auto brało udział w kampanii nr 10-R-036 "Wadliwie działanie sygnału dźwiękowego (klaksonu)", ale wada i tak wystąpiła. Kampania miała na celu założenie magicznej spinki na moduł CIM, która tak na prawdę pomimo swojej prostoty jedynie odraczała pojawienie się usterki.

Rozwiązanie
Problem rozwiązałem samodzielną naprawą kosztującą mnie 0zł, którą dokumentuję filmem https://www.youtube.com/watch?v=UjJkEvzgZiY. Konieczne będzie zdemontowanie poduszki powietrznej, zdjęcie kierownicy, zdjęcie modułu CIM, zdemontowanie manetek, rozebranie CIM. Opcjonalnie można też przeczyścić inne złącza (wg filmu) znajdujące się w module CIM oraz przylutować te złącza (nanieść więcej cyny), co może pomóc w przypadku niedziałających manetek lub kontrolek w kierownicy (na forach czytałem, że ta czynność pomogła). Apeluję o ostrożność podczas (de)montażu modułu CIM i zwrócenie szczególnej uwagi na wszelkie znaczniki pozycjonowania części względem siebie.
insaneinvader
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 lis 2016, o 10:31
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: [TUT] Naprawa klaksonu z powodu wady CIM (Kampania 10-R-

Postprzez joandds44 » 1 gru 2016, o 15:53

Dzięki wielkie za wyjasnienie, przydało mi się.
joandds44
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 gru 2016, o 14:17
Silnik: 1.4 Z14XEL

Re: [TUT] Naprawa klaksonu z powodu wady CIM (Kampania 10-R-

Postprzez RobertMTT » 8 gru 2016, o 19:36

Szkoda, że nie zrobiłeś tego po polsku...
RobertMTT
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 maja 2016, o 09:08
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Manuale i literatura - czyli zrób to sam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

stat4u