Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Zmiana godziny na wyświetlaczu

Moderatorzy: piotii, miranda

Zmiana godziny na wyświetlaczu

Postprzez miro64 » 31 paź 2016, o 13:19

Witam, niedawno kupiłem astrę z 2008r, która ma wyświetlacz BID , radio CD30, ale nie ma w nim przyciosku bc .Jak mogę wejść w ustawienia godziny, bo przejrzałem różne wątki na forum ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.Załączam zdjęcie mojego radia,może zechce mi ktoś pomóc.Z góry dzięki za każdą podpowiedź.Może dodam że kierownica jest wielofunkcyjna.

radio.jpg
radio.jpg (124.53 KiB) Przeglądane 21647 razy
miro64
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 31 paź 2016, o 12:52
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Zmiana godziny na wyświetlaczu

Postprzez broda » 31 paź 2016, o 14:03

zacznijmy od tego ze radio masz z corsy D z wersji z małym wyswietlaczem i tam faktycznie nie ma przycisku BC bo tid nie obługuje komputera pokładowego,do ustawienia godziny nie potrzebujesz przycisku BC
broda
Klubowicz
 
Posty: 90
Dołączył(a): 18 mar 2014, o 21:11
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zmiana godziny na wyświetlaczu

Postprzez miro64 » 31 paź 2016, o 14:09

Dzięki za info, ale jak tą godzinę przestawić.
miro64
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 31 paź 2016, o 12:52
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Zmiana godziny na wyświetlaczu

Postprzez broda » 31 paź 2016, o 15:09

odpalasz radio wciskasz SETTINGS strzałka w lewo -SYSTEM potwierdzasz z multifunkcji przez wciśniecie rolki - TIME ,DATE
broda
Klubowicz
 
Posty: 90
Dołączył(a): 18 mar 2014, o 21:11
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zmiana godziny na wyświetlaczu

Postprzez miro64 » 31 paź 2016, o 15:32

Dzięki kolego,ale coś mam chyba zwalone, bo zrobiłem tak jak napisałeś, ale po wciśnięciu rolki w kierownicy pokazuje się komunikat No Function.Może masz inny pomysł, a może radio nie współpracuje z wyświetlaczem lub multifunkcją?
miro64
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 31 paź 2016, o 12:52
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Zmiana godziny na wyświetlaczu

Postprzez drahe » 31 paź 2016, o 21:34

Te radio nie było nigdy instalowane w Astrze H i całkiem prawdopodobne (na 99,9%) że nie ustawisz daty z poziomu radia.
Tak jak napisał broda było montowane w Corsie C i D tylko z wyświetlaczem TID w którym są 2 ydo ustawienia godziny.

Masz 2 opcje albo ustawić czas z poziomu interfejsu diagnostycznego np opcoma i przy okazji aktywujesz sobie komputer pokładowy
albo zmień radio na fabryczne ale z Astry H :D
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zmiana godziny na wyświetlaczu

Postprzez umek19 » 1 lis 2016, o 01:39

broda napisał(a):odpalasz radio wciskasz SETTINGS strzałka w lewo -SYSTEM potwierdzasz z multifunkcji przez wciśniecie rolki - TIME ,DATE
miro64 nacisnąłeś przycisk settings na radiu coś się wtedy zmieniło/pokazało?
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Zmiana godziny na wyświetlaczu

Postprzez miro64 » 1 lis 2016, o 10:23

Dzięki drahe za pomoc, też przyszło mi do głowy , że radio musiało być wymienione.Z tego co napisałeś wnioskuję, że poprzez opcoma zmienię godzinę i aktywuję komputer, ale pozostaje pytanie jak się do niego,,dostać" później z poziomu tego radia, czy będzie to możliwe, czy trzeba jednak wymienić radio.
Do umek19- wciskam settings-pokazuje się napis audio-strzałką w lewo wyskakuje napis system, a potem już po kilku sekundach powrót do radia,próbowałem wciskać rolkę w kierownicy ale nic to nie dało.
miro64
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 31 paź 2016, o 12:52
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Zmiana godziny na wyświetlaczu

Postprzez drahe » 1 lis 2016, o 11:17

Na twoim miejscu zmienilbym radyjko na oryginalne cd30 z mp3 plus aux.
Odpada problem ze zmiana godziny plus bedziesz mial dostep do trybu diagnostycznego test-mode.
Bardzo przydatna funkcja z ktorej miedzy innymi mozna sobie podejrzec temperature silnika ,napiecie ladowania itp.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zmiana godziny na wyświetlaczu

Postprzez miro64 » 1 lis 2016, o 11:55

Przepraszam, że pytam ale jestem słabo zorientowany w niuansach elektroniki, więc chciałbym dopytać- czy jesli wymienię radio na takie które sugerujesz, to bedę musiał kupić wylogowane, a potem jakoś je sparować z moim wyświetlaczem(potrzebne są jakieś kody lub coś innego?),czy moż lepiej byłoby kupić komplet wylogowany(wtedy nie trzeba nic robić tylko zamontować i będzie ok.?),a czy jest możliwość pozostawienia tego radia które mam zamontowane i z jego poziomu za pomocą,, jakiś" przycisków obsługiwać komputer.Muszę dodać, że mam klimę manual, czy to ma znaczenie przy doborze nowego radia? Może trochę mącę, za co z góry przepraszam, ale tak to jest z laikami w tych sprawach, liczę na wyrozumiałość i dalszą pomoc.
miro64
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 31 paź 2016, o 12:52
Silnik: 1.4 Z14XEP

Następna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 92 gości

stat4u