Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Nie działają gniazda zasilające kabina / bagażnik

Moderatorzy: piotii, miranda

Nie działają gniazda zasilające kabina / bagażnik

Postprzez klmn » 6 paź 2016, o 10:06

Witam

W ostatnim czasie przestała mi działać zapalniczka w kabinie jak i nie działa gniazdo w bagażniku (nie wiem czy działało wcześniej bo nie sprawdzałem). Na początek zamieniłem bezpieczniki przód / tył zgodnie z informacją ze schematu dla dużej http://astra-3.pl/porada-astra-h-bezpie ... i-bagaznik , to jednak nie pomogło. Wymieniłem na nowe - wciąż brak efektu. Problem zaobserwowałem po wymianie prawej żarówki drogowej - być może gdzieś zrobiło się zwarcie, jednak czy jest to w ogóle możliwe (żarówka działa prawidłowo) ? Można coś jeszcze samemu spróbować zrobi przed wizytą u elektryka ?

Astra H kombi 1,6 2009 / Z16XER
klmn
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 paź 2016, o 09:47

Re: Nie działają gniazda zasilające kabina / bagażnik

Postprzez umek19 » 6 paź 2016, o 23:10

Zapalniczka jest podłączona ? czy są podłączone przewody elektryczne z tyłu gniazda zapalniczki. Sprawdzasz to na przekręconej stacyjce?(u mnie zapalniczka działa i bez stacyjki tak było fabryczne ale inni podobno maja po stacyjce).
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Nie działają gniazda zasilające kabina / bagażnik

Postprzez klmn » 7 paź 2016, o 11:45

Chodzi mi głównie o gniazdo w kabinie, do którego podłączam rejestrator - do niedawana działało, teraz brak prądu, tył ma dla mnie drugorzędne znaczenie - może ma to jednak jakiś związek z niedziałającym kabinowym (to powód dla którego o tym również napisałem). Czy jakieś inne pomysły jak sprawdzić co może być przyczyną usterki ?
klmn
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 paź 2016, o 09:47

Re: Nie działają gniazda zasilające kabina / bagażnik

Postprzez MISIEK13111981 » 7 paź 2016, o 14:06

Wyciągnij zapalniczkę, zobacz co się dzieje, może uwalił się kabel, sprawdź czy jest zasilanie przed zapalniczką na samych przewodach.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Nie działają gniazda zasilające kabina / bagażnik

Postprzez umek19 » 7 paź 2016, o 16:22

A czym sprawdzasz działanie gniazda zapalniczki - zepsuta ładowarką czy miernikiem? Z przodu bezpiecznik wymieniony 36?
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Nie działają gniazda zasilające kabina / bagażnik

Postprzez MISIEK13111981 » 7 paź 2016, o 17:35

No właśnie może wina tkwi w ładowarce albo samej oprawce zapalniczki.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości

stat4u