Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

strzela sprężyna przy 20 km/h w lewym przednim kole

Moderator: piotii

strzela sprężyna przy 20 km/h w lewym przednim kole

Postprzez citizen » 2 wrz 2016, o 09:46

Witam!

Od niedawana mam pewien problem, czyli od jakiś 300 km. Otóż przy prędkości 20 km/h zawsze strzela mi sprężyna (dźwięk taki jakby ktoś naciągnął sprężynę i ją puścił). Problem występuje na prostych i skręconych kołach (nie ma różnicy). Co dziwne sprężyna strzeli tylko raz i później się nie odzywa ale gdy zgaszę silnik i postoi tak z 5 minut i później znowu odpalę i rozpędzę się do 20 km/h to strzeli i później już się nie odzywa nawet jakbym przejechał 100 km.

Może to ważne (albo i nie) ale moje autko to: Astra h 1.6 GTC Sport (bez ids+). Przejechane 106 tys. km. Przebieg oryginał na 100%, 2007 rok produkcji.

Pozdrawiam!
citizen
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 wrz 2016, o 09:24
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: strzela sprężyna przy 20 km/h w lewym przednim kole

Postprzez toldik » 2 wrz 2016, o 22:28

To raczej nie sprężyna w kole. Prawdopodobnie to uzbrajający się system ABS/ESP. Zrób test uruchom silnik, włącz jedynkę powoli delikatnie rusz. Prawą noga na gazie delikatnie się rozpędzaj, lewa trzymaj na pedale hamulca ale nie naciskaj. Przy 20km/h na pedale hamulca właśnie powinieneś wyczuć ten przeskok. Tak będzie za każdym razem po rozpoczęciu jazdy - to normalne w tym modelu. Pzdr.
toldik
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 maja 2016, o 18:31
Lokalizacja: Piaseczno
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: strzela sprężyna przy 20 km/h w lewym przednim kole

Postprzez citizen » 4 wrz 2016, o 16:35

No przeskok na pedale hamulca czuć. Ale dlaczego wcześniej ta sprężyna nie strzelała tylko teraz się odezwała?
citizen
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 wrz 2016, o 09:24
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: strzela sprężyna przy 20 km/h w lewym przednim kole

Postprzez toldik » 4 wrz 2016, o 19:15

Tego to nie wiem :)
Pewnie nie zauważyłeś, przy sprawnym układzie tak powinno być.
toldik
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 maja 2016, o 18:31
Lokalizacja: Piaseczno
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: strzela sprężyna przy 20 km/h w lewym przednim kole

Postprzez citizen » 6 wrz 2016, o 10:49

Znalazłem też 1 wątek na necie odnośnie tego "strzelania" (porządnie był zakopany na googlach) i jest tak jak mówisz. ABS się uzbraja. Sęk w tym że u jednych działa to głośniej u innych ciszej. O i jeszcze jedno... Ten system się tak głośno uzbraja w 90% przypadków w modelach 3 drzwiowych (GTC). Może to jakaś wada fabryczna czy co? Niemniej jednak jak tak to ma działać to trzeba się nauczyć z tym żyć.

Pozdrawiam!
citizen
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 wrz 2016, o 09:24
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u