Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

drgania nadwozia

Moderator: piotii

drgania nadwozia

Postprzez BHO2016 » 18 sie 2016, o 21:05

Drodzy forumowicze potrzebuję pomocy! Moje auto to Astra H 1.6 105 km benzyna ( silnik Z16XEP), Problem polega na tym, że podczas ruszania i przyspieszania na niskich obrotach odczuwam drgania, wibracje nadwozia. Podczas powolnego ruszania w momencie delikatnego dodawania gazu słychać taki klekot, można powiedzieć, że klekocze jak diesel. Gorzej jest podczas gwałtowniejszego ruszania bo wtedy występują mocne drgania nadwozia. Zauważyłem, że najgorzej jest na zimnym silniku. Byłem z tym u mechanika i stwierdził, że zawieszenie w porządku, poduszki silnika też OK i zasugerował, że może się kończyć sprzęgło. Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem i czy faktycznie takie objawy mogą wskazywać na zużycie sprzęgła ? Dzięki za pomoc :)
BHO2016
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 sie 2016, o 17:24
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: drgania nadwozia

Postprzez sparspar » 23 sie 2016, o 09:39

Poczytaj sobie o zmiennych fazach rozrządu w Twoim silniku....(Olej, filterki-zaworki, koła zębate)
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: drgania nadwozia

Postprzez toldik » 23 sie 2016, o 10:44

W Z16XEP - nie ma zmiennych faz rozrządu.
toldik
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 maja 2016, o 18:31
Lokalizacja: Piaseczno
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: drgania nadwozia

Postprzez sparspar » 23 sie 2016, o 17:55

To mnie złapałeś panie toldik:), pomyliłem się....To po tym 3-dniowym weselu:)
Wszystkiego dobrego i dziękuję za poprawienie mnie
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

stat4u