Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Jak znaleźć pasujące amortyzatory

Moderator: piotii

Jak znaleźć pasujące amortyzatory

Postprzez Arri » 22 maja 2016, o 12:56

Witam,

Mam Astrę H GTC 1.9 CDTI 150KM. Padły mi amortyzatory. W warsztacie stwierdzili, że mam sportowe zawieszenie i oni przez to nie umieją znaleźć pasujących amortyzatorów i muszę pojechać do ASO, żeby tam mi dobrali. Oczywiście nie chcę jechać do ASO, wolę kupić jakieś w miarę porządne zamienne. Jak znaleźć pasujące amortyzatory? Widziałem, że przy amortyzatorach do tego modelu często podają do jakiego zawieszenia (typu do standardowego, bez IDS, obniżonego, sportowego itp). Skąd mam wiedzieć, które będą dobre?

I jakie amortyzatory polecacie?
Arri
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 maja 2016, o 12:53
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Jak znaleźć pasujące amortyzatory

Postprzez Arri » 22 maja 2016, o 19:03

Widziałem, że zakładając, że mam zawieszenie sportowe, to SACHS ma amortyzatory za prawie 1200 zł jeden.
Jednocześnie jakieś DELPHI ma za 400 zł, a SACHS to tego samochodu z innym zawieszeniem też ma za 300-400 zł.

Czy jedyną opłacalną opcją jest wzięcie SACHS za 2500 zł?
Arri
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 maja 2016, o 12:53
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Jak znaleźć pasujące amortyzatory

Postprzez umek19 » 23 maja 2016, o 01:21

masz ids? masz przycisk sport na desce?
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Jak znaleźć pasujące amortyzatory

Postprzez Arri » 23 maja 2016, o 07:05

IDS+ - chyba tak, na pewno kontrolka się zapala przy starcie silnika
SPort - tak
Arri
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 maja 2016, o 12:53
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Jak znaleźć pasujące amortyzatory

Postprzez umek19 » 23 maja 2016, o 14:03

Jeśli masz amortyzatory z ids to ustal co się zepsuło, jeśli kontrolka gasnie to już jest dobrze( czesto uszkadzja sie przewody do amortyzatorów wtedy wystarczy je połączyc) , czy padły amortyzatory CDC najlepiej sprawdzic na stacji diagnostycznej koszt 20-30zl i jesteś pewny, ja znalazlem nowe po 1000zl ale mysle , że gdybys poszukał to i kiedys widziałem po 800zl za sztukę
ids.jpg
ids.jpg (52.53 KiB) Przeglądane 32142 razy
, można regenerować stare, lub wymienic wszystkie amortyzatory na normalne ale wtedy wypadałoby wymienic przód i tył + wyprogramować amortyzatory i z ids zostanie szybsza reakcja na gaz i inaczej pracujace wspomaganie . Pomysl co jest Ci potrzebne. Tutaj masz z innego forum jak to zrobic czyli usunać:
"Poniższy opis powinien zadziałać w autach przedliftowych, do programowania lepiej używać starszej wersji op-com'a.

Można próbować i w nowszych autach i nowszym oprogramowaniem. Nie ma reguły.

Na 100% Tech2 da radę (niezależnie od rocznika)


W skrócie :

1. Wybieramy diagnostyka pojazdu
2. Wybieramy model i rocznik
3. Wybieramy "Podwozie"
4. Wybieramy "CDC"
5. Wybieramy "Programowanie"
6. Wybieramy programowanie High Speed ​​CAN - CDC ustawiamy na "nie występuje"

Następnie :

1. Wybieramy diagnostyka pojazdu
2. Wybieramy model i rocznik
3. Wybieramy "Nadwozie"
4. Wybieramy "Programowanie"
5. Wybieramy "konfiguracja wariantów programu"
6. Ustawiamy "Zestaw IDS +" jako "nie występuje"
7. Ustawiamy przycisk sport "Ze sportowym zawieszeniem"
8. Programujemy

Taka konfiguracja wyłącza IDS+, nie wywołuje kontrolki zawieszenia i jednocześnie pozwala na zachowanie reszty (reakcja na gaz i ster)."
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Jak znaleźć pasujące amortyzatory

Postprzez Arri » 23 maja 2016, o 14:10

W tym momencie już się świeci często. Amortyzatory mi już przeciekają. Wcześniej kontrolka IDS+ mi się włączała - nie wiem, czy poprzedni właściciel nie zamontował złych amortyzatorów.
Arri
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 maja 2016, o 12:53
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Jak znaleźć pasujące amortyzatory

Postprzez umek19 » 25 maja 2016, o 02:29

Pomyśl tylko , że jak padły tylne to zaraz i padną przednie a tak za 1000zl spokojnie sie wyrobisz w przednich i tylnych normalnych może nawet zostanie na wymianę , a za 1000zl to ledwo kupisz jeden tylny , no chyba że chcesz mieć "sportowe zawieszenie" z ktorego i tak nikt normalny nie korzysta .
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Jak znaleźć pasujące amortyzatory

Postprzez Arri » 25 maja 2016, o 08:38

Padły mi przednie, nie wiem, co z tylnymi.
Sportowego zawieszenia nie chcę - na pewno nie za te pieniądze. Boję się tylko, że nawet jak znajdę warsztat, gdzie ktoś mi wymieni i wyłączy IDS+, to trafię na jakiegoś "magika" i nic dobrego z tego nie wyjdzie.
Arri
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 maja 2016, o 12:53
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Jak znaleźć pasujące amortyzatory

Postprzez umek19 » 25 maja 2016, o 12:34

amortyzatory mozesz zmienić sam kup sobie sciagacze do spręzyn , nie sa drogie, albo jedz do jakiegoś warsztatu i powiedz , że chczesz żeby założyli normalne amortyzatory wszytsko pasuje , a ids moga ci wyłączyć w salonie albo poszukaj kogos na forum , napisz skad jestes to napewno ktos sie znajdzie
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Jak znaleźć pasujące amortyzatory

Postprzez tantalosus » 28 lis 2017, o 12:20

Znalezienie dobrego dystrybutora części do aut wcale nie jest jakoś specjalnie trudne. Wystarczy naprawdę dobrze się rozejrzeć w Internecie lub przynajmniej popytać znajomych. Na terenie Katowic na przykład działa autoserwis.pl Mają naprawdę świetnej jakości części samochodowe i co bardzo ważne, oferują również dojazd do Klienta.

Z czystej ciekawości – znacie może jakąś firmę, która oferuje podobne usługi w tam kompleksowym zakresie? Z chęcią w razie czego zapoznałbym się z różnego rodzaju alternatywnami :) Z góry wielkie dzięki za wszelkiego rodzaju sugestie w tym obszarze tematycznym :)
Ostatnio edytowano 20 paź 2023, o 10:09 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto link komercyjny.
Charakter trochę się zmieni, ale przeciętność trwa wiecznie.
Avatar użytkownika
tantalosus
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 lis 2017, o 19:04

Następna strona

Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

stat4u