Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Problem z centralnym zamkiem.

Moderatorzy: piotii, miranda

Problem z centralnym zamkiem.

Postprzez mateuzszs » 6 mar 2016, o 12:22

Witam,

Klika dni temu kupiłem sobie Astrę z 2005r z silnikiem 1.7 CDTI 101KM. Kupiłem ją w okazyjnej cenie ale teraz to jest nie istotne;). Mam większy problem mianowicie nie działa w niej centralny zamek. Mam do niej jeden kluczyk wymieniłem w nim baterię i to nie pomogło próbowałem go "kodować" przez wsadzenie go stacyjki i ustawienie go w pozycji zapalonych kontrolek i odczekaniu ok.20s naciskałem przycisk zamykania drzwi - nic to nie dało. Po otworzeniu drzwi nie zaświeca się oświetlenie wnętrza ( kontrolka na panelu wskaźników zaświeca się czyli samochód widzi, że drzwi są otwarte) nie świeci również światło w bagażniku. Po przekręceniu kluczyka z zamku drzwi kierowcy zamykają się jedynie drzwi kierowcy. W przypadku kiedy siedzę w samochodzie i wszystkie drzwi są zamknięte i nacisnę ka środkowej konsoli przycisk odpowiedzialny za zaryglowanie drzwi to drzwi się ryglują. NIE WIEM JAK ZAMKNĄĆ samochód. Proszę o radę jak go zamknąć i w jaki sposób naprawić tą usterkę i czy to jest kosztowne? W razie czego prszę o przeniesienie tego posta w odpowiednie miejsce przed moderatorów. Pozdrawiam i liczę na Was moi drodzy.
mateuzszs
Kierowca
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6 mar 2016, o 11:46
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Problem z centralnym zamkiem.

Postprzez MicroIce » 7 mar 2016, o 18:57

Zgadza się nie działa to w ten sposób, mianowicie grot od kluczyka który wsadzasz w zamek w drzwiach ma służyć do awaryjnego ich otwierania w przypadku braku prądu. Jeżeli twój pojazd jest zamknięty ( zamki zostały zaryglowane z pilota ) a otworzysz go z kluczyka to po przekręceniu zamka otworzysz tylko drzwi kierowcy a dopiero po otwarciu drzwi odryglują się wszystkie zamki. Tak czy siak, ja proponuje zapytać się speców w ASO co jest nie halo :D

ewnetualnie może to? - http://astra-3.pl/faults.php?id=5&news_list=1#up
Ostatnio edytowano 8 mar 2016, o 21:24 przez MicroIce, łącznie edytowano 1 raz
MicroIce
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 mar 2016, o 18:51
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z centralnym zamkiem.

Postprzez mateuzszs » 7 mar 2016, o 21:14

Umówiłem sie do ASO - jak naprawią to opisze co było nie tak.
mateuzszs
Kierowca
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6 mar 2016, o 11:46
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Problem z centralnym zamkiem.

Postprzez umek19 » 15 mar 2016, o 03:51

tak wymienią rec i bedzie dobrze , a żarówki dobre w lampce dobre? może uszkodzony jest czujnik w drzwiach lub przewody i lampki sie swieciły to ktos wyjął zarowki, ciekawy jestem co aso wymyśli znajac zycie to "kolega" zwatpi na ich ceny
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Problem z centralnym zamkiem.

Postprzez mateuzszs » 16 mar 2016, o 18:38

Samochód oddałem do ASO ale przed ta decyzja poczytałem trochę forum i tak:

szyby z tyłu mi nie działały ale w ASO to naprawili była to wina przewodów i przepalonego bezpiecznika,
sprawa centralnego zamka wygląda w ten sposób po odłączeniu klemy dodatniej i odczekaniu kilku chwil ok.30s i po ponownym jej założeniu centralny zamek dział bez zarzutu ( nie otwierają sie tylko lewe drzwi tylne , dziwne powinni i to zauważyć podczas wymiany wiązki od el. szyb) aha żarówka z przodu okazało sie, że była spalona chodzi mi oo oświetlenie wnętrza natomiast tylne lampy były wyłączone, ich teza to zepsuty bębenek stacyjki pokazali mi zdjęcia które wskazują, że po wyjęciu kluczyka ze stacyjki na końcu tego bębenka jest taki "bolczyk" który odbija i wysyła gdzieś sygnał a w moim przypadku Astra "myśli" , że kluczyk jest w stacyjce i dlatego się nie zamyka. Kosz tego bębenka to 480zł został zamówiony zobaczymy czy jest on odpowiedzią na ten problem - oby.
mateuzszs
Kierowca
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6 mar 2016, o 11:46
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Problem z centralnym zamkiem.

Postprzez mateuzszs » 18 mar 2016, o 20:12

wszystko działa ich diagnoza sie sprawdziła. Pamiętajcie stacyjka po wyciągnięciu kluczyka musi tak "pyknąć" wydać taki dźwięk moja tego nie robiła i to była przyczyna.
mateuzszs
Kierowca
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6 mar 2016, o 11:46
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Problem z centralnym zamkiem.

Postprzez umek19 » 18 mar 2016, o 23:06

dzieki , że po naprawie powiedziałeś co było dla innych bo mało kto to robi
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości

stat4u