Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Brak ładowania? Astra H

Moderatorzy: piotii, miranda

Re: Brak ładowania? Astra H

Postprzez umek19 » 12 lut 2016, o 16:05

kiedyś alternator wzbudzała żarówka teraz to już raczej komputer silnika lub moduł zarządzania energią, szczotki Ci się kończą ale znając 1,7 to tam jak zwykle dzieje się masakra i wyjdzie ,że uzwojenie. Alternator w 1,7 to jakos mi wytrzymuje max 3 lata ale całe szczęście ,że tylko to tam się psuje
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak ładowania? Astra H

Postprzez marian3821 » 16 lut 2016, o 12:20

mój sie psuje 3 rok z rzędu, zawsze w styczniu z dokładnością do 5 dni :D co roku wymieniam regulator i mostek prostowniczy, już nie mam siły do tego i chyba kupię nowy bo ten co mam to jakiś chinski dziad bez nazwy. Możecie coś polecić ? pod uwagę biorę TRW (Lucas) i Bosch.
marian3821
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 17:10
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak ładowania? Astra H

Postprzez umek19 » 16 lut 2016, o 13:26

wiem , ze tam występowało pare rodzajów mocy więc trzeba to sprawidzic ale jest chyba 110A? Z nowym to będzie cieżko bo nawet w salonach i serisach sprzedaja regenerowane po 2000zl!!!! Ja bym poszukał używanego w dobrym stanie albo sam go naprawił . Bo miałem taki przypadek w astrze , ze kupiłem rozrusznik i "nowy" rozrusznik chwile po odpaleniu rzęził pojechałem do "znawców" i mowia mi turbina!. Przyjechałem do domu zamówiłem używany rozrusznik ale oryginał , gdy przyszedł sprawdziłem - działa, rozebrałem go wyczysciłem, nasmarowałem, załozyłem - nic nie rzezi i "turbina" się naprawiła.
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak ładowania? Astra H

Postprzez elektron1234 » 16 lut 2016, o 19:31

Umek dobrze piszesz
TYLKO ORGINAL (moze byc używka)
Moj tel 509674475
elektron1234
Klubowicz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 10:30
Lokalizacja: Rzeszow
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Brak ładowania? Astra H

Postprzez jarzyn1982 » 30 lip 2016, o 20:00

Witam. Mam problem z ładowaniem w Astrze H 1.7 DTH (100km)
Rano auto nie odpaliło normalnie - odpalony z kabli rozruchowych.

Ładowanie - 12.1 - 12.2
Podmieniony alternator na inny - ten sam problem.
Mój stary alternator sprawdzony u elektryka, u niego na prądnicy ładuje normalnie 14.3

Akumulator podmieniony na nowy - bez zmian, nadal ładowanie 12.2

Kontrolka od ładowania gaśnie po odpaleniu po czym pojawia sie po przejechaniu kilku km.

W czym może być problem? Tak jakby alternator nie był wzbudzany? Czy to coś z instalacją elektryczną? Co jeszcze należałoby sprawdzić?
jarzyn1982
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 cze 2013, o 10:14
Lokalizacja: Żuromin
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak ładowania? Astra H

Postprzez umek19 » 30 lip 2016, o 22:25

może być uszkodzony kabel wzbudzający( miałem taki przypadek- gdy brakowało kabla wzbudzajacego podłączonego do alternatora{uszkodzony, przetarty, zgnił konektor} po przekręceniu stacyjki bez odpalania samochodu działało juz wspomaganie kierownicy, sprobój podłączyc zamiast kabla jakąś żarowkę, a wzbudzenie dobrze podłączasz? były wersje alternatora co obroty i wzbudzenie sie podłączało do alternatora ( wtyczka 2 pinowa) i może cos źle jest podłączone bo w wiekszości samochdów obroty sa brane z innego miejśca a wyjscie w alternatorze zostało od obrotów. Wydaje mi się ale nie jestem pewien , że wzbudzeniem steruje sterownik silnika a nie jak kiedyś żaroweczka. Sprawdz pobór pradu bez odpalania przez samochód - najtanszy miernik za 20zl ustawiasz na max 10A ma być zero - 0 maxymalnie 0.2A bo może masz zwarcie gdzies na kablu alternatora albo rozrusznika
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak ładowania? Astra H

Postprzez jarzyn1982 » 31 lip 2016, o 21:49

Pobór prądu bo zdjęciu klemy - 1,12A
jarzyn1982
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 cze 2013, o 10:14
Lokalizacja: Żuromin
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak ładowania? Astra H

Postprzez umek19 » 1 sie 2016, o 01:14

Podłącz ten miernik i poczekaj chwile , bo lampki sie pala itp, ma byc zero albo prawie zero max 0.2-0.3A . Zamknij drzwi pilotem i zobacz bo czesto po zamknieciu drzwi spada do zera , jeśli nie, zobacz co pożera prąd - wyjmuj bezpieczniki itp . Dobrze podłączyłeś alternator? kabel masowy do skrzyni dobrze podłączony-idzie od akumulatora do skrzyni biegów w okolice śruby od rozrusznika. Do alternatora idzie gruby kabel i ile cienkich 1 czy 2? ile masz wyjść na alternatorze na cienki kabel 1 czy 2. I tak obstawiam , że masz uszkodzone uzwojenie na alternatorze albo regulator napiecia- szczotki dobre? Odpal samochód włącz światła , dmuchawe i ogrzewanie szyby tylnej i zobacz jakie bedzie napiecie na akumulatorze i wyłącz to wszytsko i zobacz do ilu podskoczy. A sprzęgło na alternatorze sprawne? alternator sie kreci czy tylko pasek po nim lata, jeszcze troche trzeba sprawdzić. Jak ładowałeś akumulator to nie naładowałeś go odwrotnie? zobacz miernikiem czy plus to plus a minus jest minusem
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Poprzednia strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości

stat4u