Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Wymiana mieszka

Moderatorzy: piotii, miranda

Wymiana mieszka

Postprzez wini » 12 gru 2015, o 18:59

Czołem,
próbuję wymienić mieszek, jednak napotkałem na problem z rozebraniem drążka zmiany biegów. Czytałem w różnych miejscach, jednak na 100% nie wiem w jaki sposób to rozwiązać w moim przypadku - często piszą o tym, żeby po prostu użyć dużo siły, ale zazwyczaj te drążki na zdjęciach wyglądały inaczej niż mój - nie chcę więc nic uszkodzić, bo oczywiście mogę ciągnąć ile pary w łapach i pewnie zdejmę, ale nie mam pewności czy później da się to założyć :D Prosiłbym o pomoc z tym jak zdjąć gałkę - czy kręcić, ciągnąć czy może w ogóle jakoś inaczej?

Z17DTH 2004, zdaje się, że skrzynia biegów to F23

Tutaj zdjęcie drążka:
Obrazek

Z góry dziękuję!
wini
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 lip 2015, o 19:01
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Wymiana mieszka

Postprzez altmark » 14 gru 2015, o 18:42

U siebie najpierw podważyłem śrubokrętem ten biały plastik aż zszedł, a potem ustawiłem dźwignię tak jak na czwartym biegu i ciągnąłem w stronę tyłu auta - zeszło i nic się nie połamało :D
altmark
Starszy kierowca
 
Posty: 37
Dołączył(a): 17 sie 2015, o 18:12
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Wymiana mieszka

Postprzez wini » 14 gru 2015, o 21:27

Ale w jaki sposób podważałeś? Od dołu, czy może pchałeś między ten srebrny plastik a biały plastik? I rozumiem, że wyważałeś na zewnątrz i ten biały plastik się zdejmuje, czy wyważałeś w dół i po prostu go zsunąłeś? Wolę zapytać dziesięć razy niż raz połamać :mrgreen:
wini
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 lip 2015, o 19:01
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Wymiana mieszka

Postprzez altmark » 16 gru 2015, o 22:42

Tak jak masz na zdjęciu to wsadzałem płaski cienki śrubokręt pod ten biały plastik - od góry i pchałem na zewnątrz i w dół. Żeby było łatwiej najpierw rozciąłem i zdjąłem stary mieszek. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe do połamania :D
altmark
Starszy kierowca
 
Posty: 37
Dołączył(a): 17 sie 2015, o 18:12
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Wymiana mieszka

Postprzez umek19 » 15 sty 2016, o 18:57

Dziś ja wymieniałem mieszek i jestem happy :D . Problem był ze zdjęciem gałki ciągnąłem ja z całej siły na maxa w każdą stronę ruszałem i nic , nawet nie drgnęła , próbowałem wszytskiego i trzymała sie jak by była przykręcona wiec w desperacji wziąłem OPALARKĘ i delikatnie ją podgrzałem tak ,że była ciepła ale żeby nie stopić i zeszła bez problemu bez oporu delikatnie ciągnąc. Biały plastyk moim zdaniem trzeba przesunąć do przodu jak ktoś go zobaczy to będzie widział w którą stronę bo w żadną inną nie da się przesunąć i wtedy delikatnie go podważyć i zejdzie. Nowy mieszek wygląda fantastycznie kupiłem czarny szyty białą nitką za 10zł.
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Wymiana mieszka

Postprzez wini » 10 lut 2016, o 09:38

No i cholera jeżdżę bez, nie mam tyle zdolności manualnych, a dwóch mechaników już się poddało i nie wiedzieli jak to zrobić. Ktoś może polecić jakiś garaż w Olsztynie lub podejmie się założenia za czteropak? ;)
wini
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 lip 2015, o 19:01
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Wymiana mieszka

Postprzez umek19 » 10 lut 2016, o 15:32

podgrzej suszarka jak nie masz opalarki zobaczysz zejdzie bez problemu, ja rwałem z całej siły i z tylnych foteli i z przednich i nic tylko ręce bolały a gałka ani rusz, 30 sekund podgrzewania i schodzi lekko, albo poczekaj do lata na upały, ja robiłem w garażu ale mimo, że jest tam ciepło nie chciał zejść, podgrzej tak żeby móc złapać reką ale żeby gałka była ciepła
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Wymiana mieszka

Postprzez adamko » 29 lip 2016, o 16:48

hej , mieszek za 10 zł ? Jestem z Białegostoku, może podasz mi namiar na sklep. Dzięki
adamko
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 lip 2016, o 16:10
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Wymiana mieszka

Postprzez umek19 » 30 lip 2016, o 01:33

z cena i jakościa jest problem, bo z eko skóry nie są trwałe- na "znanym portalu aukcyjnym" wpisz "mieszek astra h" - cena juz od 5 zl!!!!!!!!!! , a jak kupisz ze skóry to oczywiście droższy , trwalszy ale ciężko założyć klips/obejmę na gałkę. Jak ja kupowałem to kupiłem czarny mieszek przeszyty białą nitką- wygląda rewelacyjnie i pasuje do reszty, gdyby był taki dostepny w prawdziwej skórze to na pewno wybrałbym dziś prawdziwa skórę
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Wymiana mieszka

Postprzez wini » 2 lut 2017, o 17:43

Słuchajcie, udało mi się założyć ten mieszek w zupełnie inny sposób - zdjęcie gałki okazało się praktycznie niemożliwe, a nie chciałem nic pourywać, więc po prostu rozerwałem szwy na zakupionym mieszku i zszyłem je jeszcze raz na krzyż, tak jak się wiąże sznurówki w butach - z tym że mocno poluzowałem te nitki, dzięki temu mogłem sobie ten mieszek spokojnie przeciągnąć przez gałkę, po czym zaciągnąłem tę nitkę jak sznurówki i mam piękny mieszek. Odradzam kupowanie po taniości, jeden taki zamówiłem to był krzywo wycięty i nie dał się wsadzić w ramkę, drugi kupiłem chyba za 30 zł i już wszystko było ok.

Sorry że tak łopatologicznie to tłumaczę, ale może komuś to pomoże :)
wini
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 lip 2015, o 19:01
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

stat4u