Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Brak ładowania? Astra H

Moderatorzy: piotii, miranda

Brak ładowania? Astra H

Postprzez Sansen » 10 lis 2015, o 19:23

Witam. Mój problem zaczal się dzień później po tym jak w myjni wymyli mi caly samochod nie wiedziałem ze będą myc tez silnik... pierwsza rzecz która mnie zaniepokoila była ze szyby same zaczely się odsuwać ale to jest najmniejszy bol. Od myjni wczoraj przejechałem ok 50km na następny dzień ok 100km nic się nie dzialo az tu nagle po tym jak go odpaliłem zauwazylem ze moje obroty nie chcą spaść poniżej 1000, podwiekszyly się do 1100 i już to mnie zaniepokoilo, podjechałem do sklepu a gdy już wyszedłem i odpaliłem samochod zauwazylem ze już mój akumulator jest na wyczerpaniu słabiej krecil a i podświetlenie na desce przy zegarach zaczelo mrygac, od razu polaczylem te obroty z tym ze wyczerpalo mi akumulator jak podjechałem pod dom i wylaczylem samochod na 1 sek po to by sprawdzić czy znowu będzie ciężko samochod odpalal to już resztkami tchu ledwo ledwo zapalil, nastepna proba odpalenia samochodu niestety już się nie powiodła. najlepsze jest to ze kontrolka od akumulatora nie zaczela swieci a wiem ze działa bo się zalacza przy przekręceniu stacyjki. Wiecie może od czego zacząć by sprobowac usunąć ta usterke? dziś już jest ciemno ale jutro z rana planuje wziąć suszarke bo niestety nie posiadam garażu i obsuszyć wszystkie mokre wtyczki a zauwazylem ze sa mokre, na razie tylko na to wpadłem jeżeli macie jakies inne rady to bardzo bym prosil o pomoc z gory dzięki.


Wlasnie sprawdziłem ladowanie w test mode teraz mi się już zapalila kontrolka akumulatora pokazuje mi takie cos po wlaczeniu silnika

U-Term30: 10.2V czasami schodzi poniżej 10
U-Reference: 13,5V
to ze jest mniejsze ladowanie to wiem, nie wiem za to co się dzieje może ktoś wie? alternator padl? druga strona gdyby padl to by chyba nie ladowal tych 10V
Ostatnio edytowano 10 lis 2015, o 20:53 przez Sansen, łącznie edytowano 1 raz
Sansen
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 lis 2015, o 19:10
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak ładowania? Astra H

Postprzez szmic » 10 lis 2015, o 22:18

sprawdź ładowanie multimetrem, jeżeli faktycznie takie jest to altek do regeneracji
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Brak ładowania? Astra H

Postprzez wojtak » 12 lis 2015, o 20:00

Cześć.
Ja kiedyś miałem podobną sytuację. W moim przypadku padł mostek prostowniczy na alternatorze. Na mostku jest 5 lub 6 diód prostowniczych i zazwyczaj to one sprawiają problem. W moim przypadku 3 się przepaliły. Mechanik mi wyjął alternator, ja przylutowałem nowy mostek, mechanika założył i wszystko gra aż do teraz.

Inna sytuacja gdy samochód ciężko palił a ładowanie spadało: pewnego razu po ładowaniu akumulatora przez nieuwagę nie przekręciłem klem. Tzn przykręciłem ale tylko ile się dało palcami, bez dociągania. Szybko akumulator się rozładował i miałem problem z odpalaniem.

Czasami też zdarzały się awarie regulatorów napięcia. W moim przypadku jest na alternatorze i nie ma problemu z jego wymianą. Ale te awarie są raczej rzadkie.
Dobrze by było sprawdzić jaki prąd wychodzi za alternatora, bo na klemach może być inaczej. Jeżeli z alternatora wychodzi poprawny, a na klemach jest mały, to musisz szukać problemu po drodze (klemy). Takie przypadki też się zdarzały.
wojtak
Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 5 sty 2015, o 13:06
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Brak ładowania? Astra H

Postprzez Sansen » 12 lis 2015, o 21:23

Witam dziś oddalem samochod do mechanika i stwierdził uszkodzony alternator ma go wyjac i oddac do regeneracji tylko cos wspomniał ze bardzo ciężko jest go wyjac bo trzeba kilka rzeczy przed nim zdemontować czy to jest prawda czy może gościu chce mnie naliczyć na koszty? Astra H 1,7cdti 2005
Sansen
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 lis 2015, o 19:10
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak ładowania? Astra H

Postprzez kslawin » 13 lis 2015, o 19:45

Bez przesady.
Pompa vaccum na nim siedzi, ale to żaden problem.
Przy okazji demontażu, niech da nowe oringi do vaccum.
kslawin
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 kwi 2015, o 14:14
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Brak ładowania? Astra H

Postprzez Sansen » 2 gru 2015, o 22:01

Mechanik wyjal Alterntor i go zregenerowal teraz na komputerze pokazuje mi rozne ladowanie od 13,7 do 13,3 czy to wystarczy? jezdze juz 2 tyg i normalnie odpala samochod. zauwazylem tez ze samochod chodzi glosniej tak jaki delikatne wycie silnika cos w stylu skrzyni biegow jak juz jest na wykonczeniu, moze pasek jest za bardzo napiety?
Sansen
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 lis 2015, o 19:10
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak ładowania? Astra H

Postprzez altmark » 2 gru 2015, o 22:09

Ładowanie jakby ciut niskie, generalnie powinno być powyżej 13,5. Też mam alternator po regeneracji (w zeszłym roku zrobił to poprzedni właściciel) i podczas jazdy regularnie trzyma 14,1-14,2.
altmark
Starszy kierowca
 
Posty: 37
Dołączył(a): 17 sie 2015, o 18:12
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak ładowania? Astra H

Postprzez janusz04065 » 6 gru 2015, o 20:40

Coś nie tak z tą regeneracją minimum powinno być 14v ja też robiłem altka już rok temu 14,1-14,2v to norma nawet pod obciążeniem
janusz04065
Klubowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 20:14
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Brak ładowania? Astra H

Postprzez mag6 » 5 sty 2016, o 15:05

witam ile kosztuje regenaracja altka ?
mag6
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 sty 2016, o 14:52
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak ładowania? Astra H

Postprzez KUBEK188 » 5 sty 2016, o 17:00

Drogo. Nie wiem czy mnie nie naciągnęli : 900zl... (2lata gwarancji bez limitu km, cena z montażem)
KUBEK188
Klubowicz
 
Posty: 113
Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 13:54
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Następna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 70 gości

stat4u