Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

BC-nieprawidłowy odczyt

Moderator: piotii

BC-nieprawidłowy odczyt

Postprzez ciejkowski » 25 sie 2013, o 18:16

Witam - od niedawna mam Opla Astrę 3 z 2006 roku i mam taki problem, iż po wejściu w tryb diagnostyczny BC na ekranie odpowiedzialnym za wyświetlania stanu zasięgu do przejechania wartość ta jest równa zawsze ZERO nawet przy pełnym zbiorniku paliwa. Wersja oprogramowania to 0.1 na wyświetlaczu 2 wierszowym. Dodatkowo świeci się kontrolka silnika (kontrola emisji spalin) czy ktoś z Was wie czy jest to związane z tym iż ktoś coś "gmyrał" w ustawieniach komputera czy jest coś uszkodzone - a może to jedynie wersja oprogramowania. Proszę o pomoc bo znudziło mi się obliczanie na podstawie zapisków na kartce od tankowania do tankowania. Dziękuję i pozdrawiam
Karol
Załączniki
ekran_glowny.jpg
ekran_glowny.jpg (63.86 KiB) Przeglądane 6390 razy
ekran_zasieg.jpg
ekran_zasieg.jpg (69.92 KiB) Przeglądane 6391 razy
ciejkowski
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 sie 2013, o 17:48
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: BC-nieprawidłowy odczyt

Postprzez radint » 26 sie 2013, o 18:20

Kolego tyle już było tematów, że nikomu nie chce się nawet odpisać, aby spalanie i cała reszta wyświetlała się tutaj i na wyświetlaczu musisz mieć aktywną tą opcję jeśli bez wchodzenia w test mode nie masz aktywnego chwilowego spalania itp. to tutaj tym bardziej go nie będzie. Albo serwis albo znajomy z techem lub opcom'em i niech zmienią Tobie indeksy wyświetlania wszytko będziesz miał jak na tacy. A co do kontrolki emisji, odczytaj błędy bez powodu ciągle się nie świeci.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: BC-nieprawidłowy odczyt

Postprzez ciejkowski » 26 sie 2013, o 20:11

Witam i dziękuję za odpowiedź, co do kontrolki emisji spalin pomijam temat gdyż znam numer błędu i ten temat jest osobną sprawą zresztą na forum było coś więcej w tym temacie opisane. W takim razie z tymi dwoma sprawami czeka mnie wizyta u mechanika i powinno być poprawnie. Zdecydowanie wiem coś już więcej,auto mam od niedawna i zaczynam go dopiero użytkować :) Pozdrawiam serdecznie.
Karol.
ciejkowski
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 sie 2013, o 17:48
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: BC-nieprawidłowy odczyt

Postprzez radint » 26 sie 2013, o 20:27

Jasne, początki są najtrudniejsze:) A nasze Astry są pełne niespodzianek, mogę powiedzieć po 1,5 roku użytkowania :)
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u