Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Radio z bluetooth

Moderator: piotii

Radio z bluetooth

Postprzez Shaqu » 31 lip 2019, o 18:09

Witam, zacznę od tego że od wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Astry. Od pierwszego kontaktu z autem czułem że wszystko mi pasuje, po za 1 rzeczą. Od dawna we wszystkich autach zaraz po zakupie dokonywałem zakupu radia z bluetooth, lecz to jakie mam w astrze (CD 30 mp3) fajnie wpasowuje się w klimat auta i nie chciałbym go zmieniać. Czytałem o możliwości dołączenia modułu UWA czy coś w tym stylu ale to wydaje mi się trochę zagmatwane dla laika elektroniki samochodowej jakim jestem :D. Stąd moje pytanie czy jest coś co mogę zrobić aby móc podłączyć bluetooth do mojego radia, myślałem jeszcze nad takim adapterem https://allegro.pl/oferta/adapter-wejsc ... 7673519160, lecz moje radio nie ma możliwości przełączenia się na auxa. Jesteście mi wstanie doradzić jakieś rozwiązanie np. zakup jakiegoś modelu radia fabrycznego z wbudowanym bluetooth, może ktoś mi wytłumaczy o co chodzi z tym modułem UWA, czy też muszę zakupić niefabryczne radio z bluetooth i dokupić adapter do sterowania z kierownicy ? Z góry dzięki za pomoc :)
Shaqu
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 lip 2019, o 17:40
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Radio z bluetooth

Postprzez topiq » 1 sie 2019, o 06:53

Tak na szybko, to pierwszy post powinien być w dziale Powitania. Druga sprawa, radia fabryczne w Astrach H są gówniane. Najlepsza Opera CDC40 jest od Blaupunkta i niestety nie obsługuje AUX ani chyba mp3. Nowsza Opera od Delphi Grundig jest droga, rzadka, niby obsługuje mp3 i AUX, ale ten AUX o ile w Corsie D działa to w naszych Astrach mimo ustawienia odpowiedniego indeksu, ni cholery nie chce ruszyć.
Też ubolewam, że w Corsie C miałem fajne radyjko Pioneera z USB, które zacnie grało. Tu też mi szkoda wymieniać na niefabryczne, ale są androidy dedykowane pod Astrę H, mają odpowiednie przetłoczenie na obudowie, obsługują BT, szynę CAN i sterowanie z kierownicy. Można podłączyć do nich i GPS i kamerkę cofania. Mało tego niektóre mają aplikację, gdzie są przyciski od komputera BC. Ceny od kilkuset zł do nawet 2 tyś. Zależy od marki i czy kupujemy w PL czy prosto od chińczyka na Ali. Oczytałem się tematów o przerabianiu fabrycznego radia i stwierdzam, że złotego środka nie ma. Każde rozwiązanie to straszne druciarstwo i nie działa na 100% Jak chcesz podłączyć cyfrową zmieniarkę to i tak potrzebujesz radia z AUX i tak kuźwa ciągle coś. Na tę chwilę na dłuższy wyjazd nagrywam płytkę CD z mp3 wg wytycznych w instrukcji (max 256 kbps chyba i jeszcze jakiś podstawowy format zapisu, z głowy teraz nie przypomnę). Płytka CD koszt w wielopaku 1,5 zł. Byle jakaś porządna w stylu Verbatim. Gra jak trzeba. Kiedyś może sobie takie radyjko na androidzie kupię, tylko te co widuję na YT jakoś niespecjalnie u dołu są spasowane albo kable je wypychają. Aż dziw, że Astra H była produkowana chyba nawet do 2011 albo 2012 i nie dali do niej nawet w ostatnim roczniku jakiegoś konkretnego radyjka a USB i BT. Dopiero J-tka ma coś lepszego.
Jest na forum temat taki sam jak ten. Wystarczy poszukać o wymianie na Opera CDC40. Rozpisałem się tam jakie radio od jakiego pochodzi. Chyba każdy ostatecznie przestał w tym ryć i zakupił androidowe. Widziałem nawet takie z bursztynowym podświetleniem pokręteł i przycisków jak oryginalnie. Panel kolorystycznie też się zgadzał.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Radio z bluetooth

Postprzez piotii » 1 sie 2019, o 17:15

topiq napisał(a):Tak na szybko, to pierwszy post powinien być w dziale Powitania. .

Dzięki , czuwaj , trzeba dbać o poziom forum , dzięki , Pozdrawiam
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

stat4u