Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Wymiana mieszka skrzyni biegów, nie wchodzi wsteczny.

Moderator: piotii

Wymiana mieszka skrzyni biegów, nie wchodzi wsteczny.

Postprzez Emsey91 » 14 cze 2019, o 12:09

Witam.
Jestem nowy na forum, ponieważ tydzień temu kupiłem Astre H tak więc witam wszystkich.
Postanowiłem poprawić estetykę auta, tak więc wziąłem się za wymianę mieszka skrzyni biegów. Próbując ściągnąć gałkę, wyrwałem cały wybierak. Jak się okazało ktoś już przede mną zrobił podobnie, ponieważ koszyczek wybieraka był poklejony izolacją.

Po włożeniu wybieraka z powrotem okazało się, że działają wszystkie biegi oprócz wstecznego. Zauważyłem że na wybieraku przy wstecznym jest dziurka i na plastiku skrzyni też, tak jakby powinna być w tym miejscu jakaś sprężyna, ale u mnie jej nie ma. Myślałem że wyciągając wybierak, wyrwałem jakąś sprężyn, ale nigdzie nie mogę zlokalizować takiego elementu. Proszę o pomoc. Nie wiem jak to złożyć do kupy. Pozdrawiam.
Emsey91
Starszy kierowca
 
Posty: 52
Dołączył(a): 14 cze 2019, o 11:55
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wymiana mieszka skrzyni biegów, nie wchodzi wsteczny.

Postprzez topiq » 14 cze 2019, o 13:41

Odpowiem za moda. Bo pewnie niedługo tu wpadnie. Na początek witamy się w odpowiednim dziale viewforum.php?f=11 . Po drugie uzupełniamy profil, bo nikt tu szklanej kuli nie ma i nie wie jaką szanowny Pan ma skrzynię 5 czy 6 biegową. Po tych czynnościach a szczególnie ostatniej (typ silnika i skrzyni) pomyślimy o pomocy i poszukamy wybieraka i części składowych do niego :) Miłego dnia.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Wymiana mieszka skrzyni biegów, nie wchodzi wsteczny.

Postprzez piotii » 14 cze 2019, o 19:46

Dziękuję , bardzo , właśnie wpadłem :lol:
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wymiana mieszka skrzyni biegów, nie wchodzi wsteczny.

Postprzez piotii » 14 cze 2019, o 19:46

Dziękuję , bardzo , właśnie wpadłem :lol:
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u