Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Wymiana akumulatora z podtrzymaniem

Moderator: piotii

Wymiana akumulatora z podtrzymaniem

Postprzez kubakt » 19 maja 2018, o 13:35

Witam.
Mam taki problem, gdyż kupiłem niedawno sprowadzoną Astrę, jednak zanim auto się zarejestruje to trochę czasu mija i akumulator się rozładował. Mam kody, lecz słyszałem, że podobno wprowadzanie tego jest trochę specyficzne, a do tego po kilku nieudanych próbach można zablokować radio. Zastanawiam się nad wymianą akumulatora z podtrzymaniem zasilania. Czy dysponuje ktoś jakimś tutorialem jak to zrobić? W necie poza ogólnym opisem nie bardzo znalazłem dobry poradnik krok po kroku.

Dodatkowo też interesuje mnie kwestia zamykania drzwi. Otóż przednie drzwi jestem w stanie od zewnątrz zamknąć kluczem, tylne nie mają żadnych zamków/blokad. Jedynie jest blokada przed otwarciem od środka (dla dzieci) jednak od zewnątrz drzwi otworzyć można ciągnąć za klamkę i nie widzę możliwości zablokowania drzwi przed takim otwarciem. I tu pytanie: jeżeli jednak wymieniałbym akumulator bez podtrzymania to jak to zrobić? Otworzyć sobie maskę, zamknąć centralnym zamkiem drzwi i wyciągać akumulator? Po wyjęciu centralny nie puści? Ewentualnie jak to zrobić, żeby zamknąć jakoś tylne drzwi?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi i poświęcony czas.
kubakt
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 10:45
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wymiana akumulatora z podtrzymaniem

Postprzez miranda » 19 maja 2018, o 21:55

Podłączasz drugi akumulator kablami (np. rozruchowymi) do przewodów dochodzących do zamontowanego akumulatora i je odłączasz. Tylko po co? Radio po wymianie akumulatora nie potrzebuje kodów.
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Wymiana akumulatora z podtrzymaniem

Postprzez MarTech » 19 maja 2018, o 22:20

kubakt napisał(a):przednie drzwi jestem w stanie od zewnątrz zamknąć kluczem, tylne nie mają żadnych zamków/blokad.

Instrukcja obsługi, strona 29... czasem warto poczytać.
https://www.opel.pl/content/dam/opel/po ... 1_6_pl.pdf
MarTech
 

Re: Wymiana akumulatora z podtrzymaniem

Postprzez kubakt » 20 maja 2018, o 12:24

Dzięki, w takim razie jutro spróbuję normalnie wyciągnąć akumulator.
kubakt
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 10:45
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wymiana akumulatora z podtrzymaniem

Postprzez Scylar23 » 28 sie 2018, o 17:36

Bardzo interesujące są te porady. Dzięki wielkie, przydadzą mi się :)
Umarł król, niech żyje król
Avatar użytkownika
Scylar23
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 sie 2018, o 18:12


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości

stat4u