Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Zakres serwisowy

Moderator: piotii

Zakres serwisowy

Postprzez andreios » 7 paź 2012, o 18:44

Witam,
Na wstępie proszę o przeniesienie mojego tematu do odpowiedniego działu jeśli popełniłem błąd.
Pytanie, na które chciałbym uzyskać informacje dotyczy zakresu serwisowego przy określonej wartości przejechanych kilometrów.
Wymieniam dość często olej (co pół roku) i kolejna wizyta w serwisie jaka mnie czeka będzie przy 110tys. km.
Olej wymieniam w serwisie. Natomiast nie zlecam im konkretnie usługi serwisu.
Chciałbym uzyskać informacje na temat wymiany eksploatowanych elementów pojazdu przy wyżej wymienionych przejechanych kilometrach.
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź co będzie dla mnie dużą pomocą do tego by wymienić odpowiednie elementy przy tym przebiegu pojazdu.
Najbardziej interesuje mnie informacja odnośnie wymiany rozrządu.
Dane pojazdu to:
Opel Astra H rok: 2007
Silnik 1,7 CDTI
andreios
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 18:42
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Zakres serwisowy

Postprzez radint » 7 paź 2012, o 18:53

Co do rozrządu według serwisu pierwsza wymiana max do 150tys. ja u siebie wymieniałem zaraz po sprowadzeniu i miałem 142tys. choć szczerze powiedziawszy wyglądał jak nowy:/. Jeśli chodzi o pozostałe podzespoły, to wedle zużycia raczej nie ma określonych elementów w zależności od przebiegu. Wszystko zależy jaki masz styl jazdy i jak dbasz o autko. Tarcze od nowości są w stanie wytrzymać do 170tys. tak na oko, mam u siebie teraz jakoś 155 i w przyszłym roku będę musiał myśleć o wymianie, bo chociażby tył ma minimalną grubość. Mam motorek DTJ czyli o 15 KM słabszy od Twojego. Pozdrawiam
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości

stat4u