Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Oznaczenia na zamkach

Moderator: piotii

Oznaczenia na zamkach

Postprzez wr75 » 19 lis 2023, o 11:53

Zamierzam kupić używany zamek do drzwi przednich prawych. Wśród ofert znalazłem kilka, ale każdy z nich poza ogólnym takim samym wyglądem posiada inne oznaczenia składające się z liter i cyfr. Zamek w moim samochodzie opisany jest oznaczeniem (WW 13220370). Nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na temat tych oznaczeń. Proszę Szanownych Kolegów o informacje.
wr75
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 lis 2021, o 14:13
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Oznaczenia na zamkach

Postprzez jowitt » 16 kwi 2024, o 12:28

udało ci się dotrzeć do tych informacji?
Avatar użytkownika
jowitt
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 kwi 2024, o 12:23
Lokalizacja: Olkusz

Re: Oznaczenia na zamkach

Postprzez wr75 » 17 kwi 2024, o 10:03

Informacji na forum się nie doczekałem. Z internetu dowiedziałem się jedynie, że są to oznaczenia producenta stosowane okresowe przy produkcji modelu.
Analizując informacje zamieszczane o zamkach od sprzedających i przyglądając się ich budowie doszedłem do wniosku, iż najważniejszym jest liczba pinów pasujących do kostki. Zaryzykowałem i kupiłem używany zamek z innym oznaczeniem niż mój, ale z taką samą liczbą pionów i działa. Wniosek z tego, że wysilanie się w opisach zamieszczając numeracje przez sprzedających jest mało ważne.
wr75
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 lis 2021, o 14:13
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Oznaczenia na zamkach

Postprzez kokardka90 » 18 kwi 2024, o 13:46

wr75 napisał(a):Informacji na forum się nie doczekałem. Z internetu dowiedziałem się jedynie, że są to oznaczenia producenta stosowane okresowe przy produkcji modelu.
Analizując informacje zamieszczane o zamkach od sprzedających i przyglądając się ich budowie doszedłem do wniosku, iż najważniejszym jest liczba pinów pasujących do kostki. Zaryzykowałem i kupiłem używany zamek z innym oznaczeniem niż mój, ale z taką samą liczbą pionów i działa. Wniosek z tego, że wysilanie się w opisach zamieszczając numeracje przez sprzedających jest mało ważne.

dzięki za te informację, myślę, że dla wielu osób bedą cenne. a z ciekawości ile kosztuje taki zamek?
Avatar użytkownika
kokardka90
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 kwi 2024, o 13:43
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Oznaczenia na zamkach

Postprzez wr75 » 18 kwi 2024, o 15:20

Kupiłem używany na Allegro, tam rozpiętość cen jest dość znaczna.
wr75
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 lis 2021, o 14:13
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Oznaczenia na zamkach

Postprzez wr75 » 18 kwi 2024, o 20:19

Któregoś dnia przeglądając forum, zainteresował mnie temat ponownego programowania MODUŁU KOMFORTU np. po odłączeniu akumulatora. Przypomniałem sobie, że już kilka razy odłączałem akumulator i być może ma to wpływ na działanie centralnego zamka. Skoro ten MODUŁ między innymi steruje tą czynnością, to warto go ponownie zaprogramować. tak też zrobiłem. Od tej pory mój centralny działa bez zarzutu, a nawet odkryłem jego dodatkową funkcję, tzn. blokowanie.
Jest jednak pewne ALE. Zrobiłem to dopiero po wymianie zamka i nie mam pewności czy to zasługa resetu, czy innego zamka.
wr75
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 lis 2021, o 14:13
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości

stat4u