Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Klakson działa tylko w "dolej cześć kierownicy" WTF?

Moderator: piotii

Klakson działa tylko w "dolej cześć kierownicy" WTF?

Postprzez piotrekpoznan » 20 wrz 2015, o 13:55

Witam,
Mam problem z klakson. Oddałem kierownicę do "obicia" bo stara był już mocno ztarta. Maja kierownica została zdemontowana, dostałem nową obitą + moją poduszkę i cały zestaw "wielofunkcyjny" do sterowania radiem i komputerem pokładowym. To tej wymianie nie dział mi klakson ale tylko w bocznych łopatkach (gdy wciskam kciukiem lewą i prawą łopatkę), Trąbi tylko przy wciśnięciu kierownicy w dolnej cześć (kierownica trójdzielna).
Co może być tego powodem? czy coś zostało że podłączone czy tak kierownica którą dostałem jest "walnięta"? Ktoś z was przerabiał taki temat?
Przy odbiorze nie zwróciłem na to uwagi, spr tylko czy sterowanie radiem itp. działa. Najlepiej było by podjechać do mechanika, który to robił ale on jest tylko na giełdzie raz w tygodniu i przyjeżdża jeszcze do tego z jakiś pipidówy z daleka....
Z góry dzięki za odp.
piotrekpoznan
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 wrz 2015, o 12:12
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Klakson działa tylko w "dolej cześć kierownicy" WTF?

Postprzez elmer » 21 wrz 2015, o 11:20

Klakson w bocznych łopatkach ??? czujnik klaksonu jest tylko w dolnej część tam gdzie symbol trąbki. Tylko tam powinien się uginać airbag nigdzie indziej .
elmer
Klubowicz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 21 maja 2014, o 14:01
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Klakson działa tylko w "dolej cześć kierownicy" WTF?

Postprzez piotrekpoznan » 21 wrz 2015, o 11:25

przed opiciem kierownicy u mnie uginał sie na dole i po bokach, z lewej i prawej strony wystarczyło wcisną lekko kciukiem u juz był sygnał... Teraz nadal się wciska ale nie ma sygnału....
piotrekpoznan
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 wrz 2015, o 12:12
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości

stat4u