Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Mocowanie gaśnicy w bagażniku welurowym

Moderator: piotii

Mocowanie gaśnicy w bagażniku welurowym

Postprzez pankapucha » 11 sie 2015, o 19:03

cześć, mam pytanie odnośnie mocowania w bocznych ściankach bagażnika welurowego.

Jakiego mocowania użyć do zamontowania uchwytu do gaśnicy 1 kg. Czy jest przestrzeń za ścianką welurową z boku?

czy zwykłe krótkie wkręty utrzymają uchwyt do gaśnicy 1 kg ?
pankapucha
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 sie 2015, o 22:51
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Mocowanie gaśnicy w bagażniku welurowym

Postprzez karmad » 28 paź 2015, o 14:31

Trudno jest mi powiedzieć ile dokładnie miejsca jest pod welurową wykładziną ale u mnie uchwyt trzyma się na dwóch śrubach do płyt k/g ( takie czarne ) o długości 2,5 cm. Gaśnica zamocowana jest do lego nadkola zaraz za oparciem kanapy.
karmad
Starszy kierowca
 
Posty: 32
Dołączył(a): 16 wrz 2015, o 11:47
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Mocowanie gaśnicy w bagażniku welurowym

Postprzez wojtak » 29 paź 2015, o 10:26

Osobiście odradzam przewożenie gaśnicy w bagażniku Astry H. Powód jest banalny - zamek bagażnika jest elektryczny a nie mechaniczny.
Czysto hipotetyczna sytuacja.
Jest stłuczka i z jakiś powodów braknie prądu w samochodzie, a dodatkowo coś zaczyna się palić, kopcić itp. W tym przypadku nie dostaniesz się do gaśnicy - zapomnij. Co innego gdyby zamek był mechaniczny.

Ja własnie z tego powodu wożę gaśnicę pod fotelem pasażera. W końcu ma mi dawać choć odrobinę poczucia bezpieczeństwa.
wojtak
Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 5 sty 2015, o 13:06
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości

stat4u