Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

car audio

Moderator: piotii

car audio

Postprzez kikikoko3 » 9 kwi 2012, o 18:00

witam jestem tu nowy i nie zauwazylem zadnego tematu co do sprzetu grajacego w waszych astrach...

Ja planuje cos wlozyc do swojego gtc:D moze ktos juz ktos "prul" swoje auto i cos wkladal? moze cos doradzicie co i jak...

pozdrawiam
kikikoko3
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 14:38
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: car audio

Postprzez aiki » 30 lip 2012, o 12:08

ja wlasnie jestem na etapie kompletowania budzetowego sprzetu do mojej asterki.
Radio cd30 wymieniam na pioneera z mp3,które mi zostalo po mojej hondzie accord. Glosniki na przód pioneer 1721i - syczki i srednio/basowe do drzwi.
Do bagaznika skrzynka basowa. Skrzynia jbl, ale glosnik boss 300w. Nie ma chuczec, ale ladnie grac. Jesli glosniki pioneera sie nie sprawdza to wymienie na hertze. Po koniec tygodnia zabieram sie za wygluszanie drzwi i montaz glosników. Zastanawiam sie tylko nad dystansami do drzzwi bo nie wiem jakiej grubosci zastosowac. Nie chcialbym przycinac boczków, ale tez nie chce tlumic dzwieku.
Jakies sugestie?
aiki
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 30 lip 2012, o 08:30
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: car audio

Postprzez aiki » 6 sie 2012, o 08:58

glosniki w przednich drzwiach zamontowane choc nie obeszlo sie bez malych problemów.
Teraz do najwiekszych nalezy wymiana radia. Ma w zwiazku z tym pytanie do Was, czy potrzeba jakis przejscíówek by zalozyc inne radio niz oryginalne i czy oryginalny wyswietlacz bedzie dzialac po zmianie radia? Jesli sa jakie warunki do spelnienia to napiszcie jakie bo chcialbym by wyswietlacz nadal pokazywal date/godzine/temp/stacje w radiu czy utwór z cd/mp3. Jest wogóle to mozliwe?
aiki
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 30 lip 2012, o 08:30
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: car audio

Postprzez Tom Hagen » 6 sie 2012, o 11:52

aiki napisał(a):Ma w zwiazku z tym pytanie do Was, czy potrzeba jakis przejscíówek by zalozyc inne radio niz oryginalne...


Raczej nie, wpinasz złączki ISO i powinno wszystko działać. Potrzebujesz jedynie ramki redukcyjnej 2DIN -> 1DIN.

aiki napisał(a):...i czy oryginalny wyswietlacz bedzie dzialac po zmianie radia?


No i tu będziesz chyba miał problem. Tzn. sam wyświetlacz pewnie będzie działał - będzie wyświetlał datę, czas i temperaturę. Z pozostałymi informacjami może być ciężko. Nie wiem czy podłączenie takie jest całkowicie nie możliwe, może jednak być bardzo problematyczne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: car audio

Postprzez aiki » 6 sie 2012, o 14:21

dzieki Tom za szybka odpowiedz. Mam pytanko odnosnie ramki która znalazlem na amazonie: http://www.amazon.co.uk/VAUXHALL-ZAFIRA ... 45-2999531
tam sa wlasnie kable do podpiecia nowego sprzetu i stad tez to pytanie. Mysle kupic ta ramke wraz z okablowaniem bo cena lepsza niz na ebayu. Co myslicie?
aiki
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 30 lip 2012, o 08:30
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: car audio

Postprzez Tom Hagen » 7 sie 2012, o 09:37

Jeśli przy tej CU, którą chcesz założyć jest złączka ISO, to z tego zestawu, który jest na zdjęciu będziesz potrzebował na 100% dwóch rzeczy - ramki ;) i adaptera antenowego. Ramki są na Allegro, a adapter powinieneś dostać bez problemu w każdym sklepie RTV lub również na Allegro (http://allegro.pl/adapter-antenowy-prze ... 05251.html).
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: car audio

Postprzez aiki » 7 sie 2012, o 16:11

dzieki Tom. Latwiej mi kupic na amazonie lub ebayu bo aktualnie mieszkam w UK, wiec tutaj chcialbym kupic te rzeczy. Skoro nie muszxe innych kabli kupowac to kupie ta przejsciówke na antene i ta ramke. Pewnie po sobocie bedzie juz hulac nowy/stary sprzecik :)
aiki
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 30 lip 2012, o 08:30
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: car audio

Postprzez aiki » 28 sie 2012, o 09:05

odswieze troche watek. Ramka kupiona i zalozona. W zestawie bylo wszystko czego potrzebowalem wiec wszystko hula jak nalezy. Byly tez klucze do wyjecia radia. Potrzebowalem przejsciówki z oryginalnej oplowskiej na uniwerslana, na szczescie byla w zestawie. Zalozylem moje stare i sprawdzone radyjko pioneer z mp3. Zostaly mi do wytlumienia jedne drzwi z tylu no i nie wiem jak sprawdzic wyjscie z radia (chinch) bo podpialem wzmachol do niego i nie wiem czy nie podaje radio sygnalu na wzmak czy tez wzmak jest padniety. Ma ktos pomysl jak sprawdzic wzmak i radio bo cos nie chula.
aiki
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 30 lip 2012, o 08:30
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: car audio

Postprzez Tom Hagen » 28 sie 2012, o 17:25

aiki napisał(a):...bo podpialem wzmachol do niego i nie wiem czy nie podaje radio sygnalu na wzmak czy tez wzmak jest padniety. Ma ktos pomysl jak sprawdzic wzmak i radio bo cos nie chula.

Nasuwa się tu kilka pytań ;) . An początek, jaki to wzmacniacz? Wzmacniacz kupiłeś nowy, czy używany, czy może miałeś go już wcześniej podłączonego i było wszystko ok? Czy po włączeniu radia wzmacniacz się włącza, czy w ogóle nie daje znaków życia? Kolejne pytanie, to czy wszystko jest prawidłowo podłączone?
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: car audio

Postprzez aiki » 29 sie 2012, o 08:21

Tom Hagen napisał(a):
aiki napisał(a):...bo podpialem wzmachol do niego i nie wiem czy nie podaje radio sygnalu na wzmak czy tez wzmak jest padniety. Ma ktos pomysl jak sprawdzic wzmak i radio bo cos nie chula.

Nasuwa się tu kilka pytań ;) . An początek, jaki to wzmacniacz? Wzmacniacz kupiłeś nowy, czy używany, czy może miałeś go już wcześniej podłączonego i było wszystko ok? Czy po włączeniu radia wzmacniacz się włącza, czy w ogóle nie daje znaków życia? Kolejne pytanie, to czy wszystko jest prawidłowo podłączone?


Wzmaka kupile uzywanego. Co do modelu dokladnie to musze sprawdzic, wzmak firmy Boss. Przy wlaczeniu radia wzmak sie wylacza-swieci czerwona dioda-przy wylaczeniu radia dioda gasnie. Nie ma natomiast zadnego dzwieku z niego. Podpialem go przez rca z radia do wejscia we wzmaku. Kable wypuscilem tylko na skrzynke basowa bo glosniki w drzwiach zostawiam bezposrednio podpiete z radia. Chcialem dolozyc tylko wzmaka na bas. Wzmaka nie sprawdzilem przy zakupie bo nie mialem jak, a cena wydala sie atrakcyjna. Na wzmaku wszystkie plomby - papierowe- nie ruszone.
Nie wiem czy w radyjku dziala mi wyjscie z tylu. Myslalem tez zeby sie wpiac w tylny glosnik i spróbowac dac z niego sygnal na wzmaka. Tom asz moze pomysl jak sprawdzic radio i wzmaka?
aiki
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 30 lip 2012, o 08:30
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Następna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

stat4u