Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Garmin ecoRoute HD w Astra H

Moderator: piotii

Garmin ecoRoute HD w Astra H

Postprzez pprzybył » 30 mar 2012, o 16:15

Zamówiłem sobie to urządzonko: http://www.garmin24.pl/pl/p/Garmin-ecoRoute-HD-010-11380-10/305.
To taka przejściówka, która umożliwia wysyłanie na bieżąco do nawigacji Garmina parametrów z komputera samochodu.
Można otrzymać np. informacje o obecnej temperaturze silnika. Głównie w tym celu to kupiłem.
Tą przejściówkę włącza się do gniazda OBDII. W specyfikacji jest napisane, że pasuje do Astry H.

I jakie efekty? Gdy przyszła paczka, cały happy poszedłem do samochodu. Odsłoniłem złącze diagnostyczne. Podłączyłem przejściówkę i już widziałem...
że guzik z tego będzie! :(
Owszem da się to podłaczyć ale nie da się z tym zamknąć tej osłony pod hamulcem, bo przejściówka jest za wysoka.
Szkoda, można byłoby zrobić wersję kątową i byłoby ok.

Zatem przestrzegam wszystkich przed zakupem tego.
pprzybył
Starszy kierowca
 
Posty: 42
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 14:39
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Garmin ecoRoute HD w Astra H

Postprzez marb » 2 kwi 2012, o 21:58

Dobrze, że o tym piszesz, bo mam nawigację Garmina i swego czasu miałem ochotę na to urządzonko.
marb
Starszy kierowca
 
Posty: 58
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 12:16
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Garmin ecoRoute HD w Astra H

Postprzez andy17d » 2 kwi 2012, o 22:49

To może trzeba by użyć czegoś w tym stylu jako adaptera:

Obrazek

Wtyczka kątowa powinna się zmieścić.
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Garmin ecoRoute HD w Astra H

Postprzez huascaran » 9 maja 2012, o 05:40

Fajnie, że ktoś spróbował. Prostym zabiegiem żeby się zmieściło jest wepchnięcie gniazdka OBD w dół, a następnie wyciągnięcie od spodu z kabelkiem. Przejściówka też jest za duża...., a tylko w ten sposób można ulożyć wszystko żeby się zmieściło.
Mam inny problem z tym urządzeniem. Po podłączeniu pali się na stałe kontrolka ESP. Czy można z tym coś zrobić? Jeśli nie można, to pod znakiem zapytania stoi korzystanie z tego wynalazku, bo nie wiadomo jaki może to mieć wpływ na systemy bezpieczeństwa w aucie... Proszę o poradę. Jeśli nie mieliście tego problemu, to jak myślicie dlaczego?
pozdrawiam :?:
huascaran
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 maja 2012, o 05:31
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości

stat4u