Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

problem z dostaniem się do bagażnika

Moderator: piotii

problem z dostaniem się do bagażnika

Postprzez konkac » 21 sty 2015, o 12:56

Jako,że jest to mój pierwszy[post na tym forum, to chciałbym się ze wszystkimi serdecznie przywitać. Ale do rzeczy .Otóż po małych przymrozkach zaczęły się problemy z otwarciem bagażnika, kilkakrotnie musiałem naciskać ,żeby zamek zadziałał.Po kilku takich próbach zupełnie się nie dał otworzyć. Przeczytałem dużo wątków na ten temat i zabrałem się do "naprawy". Zdjąłem tą gumową osłone i pod nią jest taka plastikowa płytka(dzwignia) ,którą kiedy naciskamy dotyka mikrostyku( czerwona kulka). U mnie niestety nie działa,ale kiedy zdjąłem tą plastikowa płytkę i naciskam bezpośrednio na tą czerwona kulkę bagażnik za każdym razem się otwiera. Problem jest chyba w tej plastikowej płytce,wydaje mi sie ,że jest coś w niej uszczerbione. Czy ma ktoś z was zdjęcie takiej płytki albo widział ją i może opisac jak wygląda ? Ewentualnie ma ktoś jakieś pomysły jak to ustrojstwo naprawić ? Nie chciałbym długo tak jezdzić bez tej osłony ,bo zabrudzi mi się ten styk na amen.
Avatar użytkownika
konkac
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 12:21
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: problem z dostaniem się do bagażnika

Postprzez mateusz » 21 sty 2015, o 18:31

jesli w plastiku cos brakuje to moze poprostu idz do kogos kto plastik spawie niech ci "napluje" plastikiem takiego dzyndzelka zeby Ci przyciskalo ten guziczek. bo ja nie wiem jak to wyglada ale jesli to jest tak jak mysle to to co pisalem powinno pomoc.
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: problem z dostaniem się do bagażnika

Postprzez konkac » 21 sty 2015, o 21:22

dzięki za zainteresowanie tematem,pomysł dobry,ale teraz problem ile tego ''nasmarkać'' i jaki powinno mieć kształt. Nikt ze znajomych nie ma asterki i nie mam skąd zdobyć takiej płytki na wzór. W necie też nie ma żadnej fotki.Poszukam jeszcze po szrotach.
Avatar użytkownika
konkac
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 12:21
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: problem z dostaniem się do bagażnika

Postprzez tuszok » 24 sty 2015, o 15:35

Jeśli nie wiesz ile "napluć" plastiku to możesz połozyć klej na gorąco. Kapniesz trochę kleju i złożysz ten plastik na próbę, jeśli będzie mało to "doplujesz" jeszcze trochę a jeśli za dużo zawsze można nadmiar usunąć.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: problem z dostaniem się do bagażnika

Postprzez wojtak » 26 sty 2015, o 11:35

Cześć ja miałem to samo. Myślałem że mam problem z mikrostykiem, a okazało się, że ta plastikowa płytka nie styka. Zabrałem mojemy młodemu jakąś zabawkę i odkroiłem z niej kawałek plastiku o gr ok 1mm i wymiarach ok 3x3 mm i podkleiłem klejem szybkoschnącym. Bob budowniczy by lepiej tego nie zrobił a problem z głowy. Ja -debil najpierw rozebrałem do tego całą klapę (no idiota) a na końcu okazało się to co się okazało :-)
wojtak
Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 5 sty 2015, o 13:06
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: problem z dostaniem się do bagażnika

Postprzez konkac » 5 lut 2015, o 12:55

znalazłem wolną chwile i naprawilem wreszcie. Rozgrzalem małego gwozdzika i zatopilem go w tym plastiku, następnie wygialem pod odpowiednim kątem i gotowe.
Avatar użytkownika
konkac
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 12:21
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

stat4u