Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

brak odczytu na komputerze

Moderator: piotii

brak odczytu na komputerze

Postprzez jarecki529 » 2 sty 2015, o 11:11

Witam wszystkich użytkowników jestem nowy na forum obrazu chciałem życzyć wszystkiego najlepszego na 2015 wszystkim forumowiczom!!!
Mój problem jest następujący po odłączeniu akumulatora i po ponownym podłączeniu nie pokazuje danych odnośnie zasięgu przejechanych kilometrów itd.. Dodam tylko ze pokazuje aktualne spalanie. Proszę o pomoc czy dam radę coś sam z tym zrobić czy serwis tylko. Astra h 1,7 CDTI
jarecki529
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 sty 2015, o 11:02
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: brak odczytu na komputerze

Postprzez miranda » 2 sty 2015, o 13:39

Bezpośrednio po ponownym podłączeniu akumulatora często się zdarza brak tych danych. Zatankuj do pełna i przejedź ok 100 km i będzie już ok. Poza tym mało kto czyta instrukcje a tam porada, aby po podłączeniu aku odczekać ok pół godziny na ustabilizowanie się układów elektronicznych i dopiero potem jechać. Jak pojedziesz parę km to system przeliczy posiadaną ilość paliwa, spalanie za ostatnie (w tym wypadku początkowe) 50 km i zacznie pokazywać.
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: brak odczytu na komputerze

Postprzez jarecki529 » 2 sty 2015, o 13:48

Doszedłem jakiś czas temu miałem problemy z tym modułem CIM i znów się odzywa a mianowicie przy pewnym ustawieniu kierownicy działa a przy innym nie tak samo klakson ma jakieś odwala sceny. Mam takie pytanie miał ktoś problemy z tym modułem jak tak to jakie są koszty wymiany regeneracji tego wynalazka
jarecki529
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 sty 2015, o 11:02
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

stat4u