Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cabrio, hydraulika dachu

Moderator: piotii

Cabrio, hydraulika dachu

Postprzez davvid » 25 gru 2015, o 13:43

Witam,
pytanie do kolegów z TwinTopów :) Czy w naszych astrach, jest jakaś hydraulika dachu? Jeśli jest, to gdzie? Jak sprawa wygląda z olejem hydraulicznym?
davvid
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 lis 2015, o 17:57
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Cabrio, hydraulika dachu

Postprzez umek19 » 15 sty 2016, o 19:38

Kiedyś miałem astre f czyli 1 cabrio była tam hydraulika w prawym tylnym nadkolu i wymiana źle się skończyła bo źle dobrano olej hydrauliczny a miał być płyn hydrauliczny po wymianie dach nie chciał się sam składać ale wydaje m sie że w astrze h nie ma hydrauliki
Załączniki
dach asttra h.jpg
dach asttra h.jpg (30.58 KiB) Przeglądane 19630 razy
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Cabrio, hydraulika dachu

Postprzez drahe » 16 sty 2016, o 07:46

davvid napisał(a):Witam,
pytanie do kolegów z TwinTopów :) Czy w naszych astrach, jest jakaś hydraulika dachu? Jeśli jest, to gdzie? Jak sprawa wygląda z olejem hydraulicznym?


Jest hydraulika pompa jest w bagażniku z prawej strony ale dokładnie nie pamiętam sprawdzę w tygodniu.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Cabrio, hydraulika dachu

Postprzez umek19 » 16 sty 2016, o 14:08

hydraulika jest ale inna niz w poprzednich modelach tu cos wiecej na ten temat"Kupując Twin Top'a i oglądając całą masę silniczków i podzespołów pracujących na składanie i rozkładanie dachu nie sposób było nie pomyśleć - "no coś tu musi pier*****ć". Pięć silników elektrycznych, osiem hydraulicznych i 13 czujników zwiadujących przebieg operacji " http://www.autowcentrum.pl/blog/post/us ... chu,25774/
Załączniki
hydraulika twintop.JPG
hydraulika twintop.JPG (29.53 KiB) Przeglądane 19624 razy
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Cabrio, hydraulika dachu

Postprzez majster303 » 6 cze 2022, o 21:41

Hej koledzy i koleżanki. Czy ktoś z was miał ten problem, który jest na tym filmiku? https://www.youtube.com/watch?v=-GVtMiFeodg&t=34s U mnie wystąpił pierwszy raz jakiś czas temu, ale po jednej próbie udało się złożyć dach. Wczoraj mało brakowało, a już by został w "połowie" bo próbować musiałem kilkanaście razy aż załapało. Pogoda się robi, a tu strach dach zrzucić do bagażnika :( Czy to będzie odpowiedzialna ta część (zębatka) pokazana w materiale z linku wyżej?
majster303
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 cze 2022, o 21:18
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Cabrio, hydraulika dachu

Postprzez majster303 » 15 cze 2022, o 09:39

Widzę, że wszyscy się aż rwą do odpowiedzi:) przyszła nowa zębatka, rozebrałem "to coś" i się okazało, że to nie to, bo oryginał jest ok (założyłem go z powrotem, a zamiennik schowałem)- Okazało się, że kable są nie tyle co przetarte, a "złamane"- z czasem stały się bardzo sztywne i przełamały się w miejscu zginania- szybka naprawa poprzez "skręcenie" ich ze sobą + koszulka termokurczliwa i śmiga :mrgreen:
majster303
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 cze 2022, o 21:18
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości

stat4u