Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Jakie sprężyny aby nie zmieniać amortyzatorów.

Moderator: piotii

Jakie sprężyny aby nie zmieniać amortyzatorów.

Postprzez kuguar7000 » 4 lut 2021, o 17:13

Dzień dobry,

posiadam Astrę GTC 1.9 CDTI.
Chciałbym zmienić sprężyny, ponieważ poprzedni właściciel z tyłu dał wyższe sprężyny, przez co samochód wygląda, lekko mówiąc komicznie.
Chciałbym obniżyć samochód, względem fabrycznego stanu o jakieś 2-3 cm na sprężynach Eibach (przód tył). Czy przy takiej modyfikacji, będzie konieczna zmiana fabrycznych amortyzatorów?

Pozdrawiam
kuguar7000
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 lut 2021, o 17:10

Re: Jakie sprężyny aby nie zmieniać amortyzatorów.

Postprzez fachur » 9 kwi 2021, o 09:23

Trochę czasu minęło ale może jeszcze się nie podjąłeś wymiany...
Stałem przed takim samym dylematem ale z winy pękniętej sprężyny. Ja zdecydowałem się na -50 przód i -30 tył czyli Eibach Sportline. Założyłem je do Bilsteina B4 czyli odpowiednik amorków seryjnych. Moje odczucia są takie jak wyczytałem na różnych forach - idealne rozwiązanie. Jeżeli masz zawieszenie z wersji Sport to komfort praktycznie pozostaje ten sam ale auto wygląda o wiele lepiej. Przy ProKit (czyli -30/-30) większość stwierdza że ma uczucie niedosytu i dla tego ja od razu zdecydowałem się na Sportline - polecam.
fachur
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 kwi 2021, o 10:45
Lokalizacja: Skierniewice
Silnik: 1.8 Z18XER


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

stat4u