Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Zawieszenie IDS - jakie sprężyny

Moderator: piotii

Zawieszenie IDS - jakie sprężyny

Postprzez mayday00 » 31 lip 2013, o 18:45

Witam
A astrze H 2004 1.8 benzyna pękła sprężyna zawieszenia przedniego. Wydawało się że to prosty kaszel, ale okazuje sie ze nie do końca. Mianowicie przy kupnie części okazało się ze astra ma zawieszenie typu sport (VIN na to wskazuje), a sprężyny dostępne tylko w ASO (cena kosmos). Faktem jest ze amortyzatory są z IDSem. Pytanie jest takie, czy faktycznie sprężyny do tego zawieszenia są jakieś wyjątkowe, o innych wymiarach. Spodziewam się ze mogą być jakieś twardsze, o innej charakterystyce, jednak przy mojej okazjonalnej jeździe, jest to sprawa mało istotna. Wiem że można w razie potrzeby wyrzucić amorki IDS i wstawić standardowe, więc wydaje mi się ze ich mocowania, gabaryty powinny być takie same, a skoro tak to i sprężyny powinny pasować. Jeśli ktoś miał jakiekolwiek doświadczenia w tym temacie to proszę o informacje.
mayday00
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 18:23
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zawieszenie IDS - jakie sprężyny

Postprzez 86piotrex » 31 maja 2015, o 12:58

witam ja tez mam zawieszenie ids+ i pkła mi sprezyna ale w tyle i co tez jest jakas specjalna sprezyna ?? a co do amrtyzatorów to da sie wymienic na zwykłe ??
Piotrex
86piotrex
Starszy kierowca
 
Posty: 52
Dołączył(a): 22 lut 2015, o 20:16
Lokalizacja: chrzanów
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Zawieszenie IDS - jakie sprężyny

Postprzez szmic » 31 maja 2015, o 13:04

Amory da się założyć zwykłe , trzeba wyłączyć świecenie IDS po wymianie
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Zawieszenie IDS - jakie sprężyny

Postprzez valhalem » 19 lis 2015, o 10:58

U mnie identyczna sytuacja z tym ze sprężyna z przodu.
Wymieniłem na eibachy pro kit ( mialem serie -20mm teraz -30 ) , co ciekawe bez aktywnego przycisku sport samochód jest bardziej komfortowy niż był w serii , w przypadku aktywowania cdc jest twardszy niż seria ( organoleptyczne odczucia :) )

Cena eibachów to ok 500 zl .
valhalem
Kierowca
 
Posty: 26
Dołączył(a): 13 maja 2014, o 10:25
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

stat4u