Strona 1 z 1

Korek spustowy chłodnicy - wymiana - ASTRA H - Z17DTH

PostNapisane: 21 lis 2019, o 23:24
przez borellborell
Witam,

Czy ktoś ma doświadczenie w wymianie? Manual, filmik ewentualnie krótki opis proces wymiany? Niechciałbym kupować nowej chłodnicy po wyłamaniu starego korka.

Mój zapiekł się - płyn opróżniłem przez odcięcie węża, ale chciałbym reanimować docelowy korek spustowy - planuję na siłę spróbować odkręcić jeśli się połamie znalazłem - Korek spustowy chłodnicy - GM 93194704 za 20zł...

Z góry dziękuję za pomoc!

Re: Korek spustowy chłodnicy - wymiana - ASTRA H - Z17DTH

PostNapisane: 22 lis 2019, o 07:57
przez topiq
https://opel.7zap.com/pl/car/a04/f/0/1-0/ Trzeba by pewnie wydłubać resztkę tego korka. On jest chyba cały plastikowy. Jak wygląda nowy chyba już wiesz. Tylko podejście tam jest mega niewygodne. Można próbować nawiercić małe dziurki i wkręcić ze dwa wkręty, żeby było za co wykręcać korek. Albo oddać to warsztatowi jak nie czujesz się na siłach. Jeżeli nie kapie z niego, zostawiłbym robotę na ciepłe dni, bo teraz ten plastik jest twardy i kruchy. W końcu przed wymianą korka i tak trzeba spuścić znów płyn. Chyba, że masz ciepły garaż z kanałem, to nie ma problemu. Podgrzać lekko okolice korka, żeby lekko zmiękł, tylko nie palnikiem bo korpus korka chyba też z plastiku. Już nie pamiętam, bo swój odkręcałem latem i poszedł bez problemu. Jedynie płyn sikał jak chciał i spustem i przez pokrętło ;) Tak bez zdjęcia to ciężko mi powiedzieć, w którym miejscu ten korek urwałeś i ile go zostało.