Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Płyn do wspomagania - jaka w końcu ta pompa ?

Moderator: piotii

Płyn do wspomagania - jaka w końcu ta pompa ?

Postprzez mlodinho10 » 26 sty 2019, o 15:40

Posiadam Astrę H GTC 2.0T r 2005 silnik: Z20LEL.
Potrzebuję uzupełnić płyn do wspomagania. Odnalazłem korek od zbiornika - za silnikiem, "pod" przednią szybą. Korek jest koloru białego z małym bagnecikiem. Oznacza to, że posiadam pompę ZF ? Wg dekodera VIN wspomaganie jest elektryczno-hydrauliczne. Chciałbym dolać płynu, ale już od informacji z google zgłupiałem, bo dostaję odnośniki do vectr albo astr G itd i nigdzie nie mogę uzyskać jednoznacznej odpowiedzi, na sklepach z częściami samochodowymi jak wybieram swój pojazd to dostaję masę płynów zarówno mineralnych jak i syntetycznych.

Czy płyn Febi 06161 syntetyk (o nim najwięcej uzyskałem podpowiedzi) będzie odpowiedni czy ma być to również zielony, ale mineralny ? Ten zielony kolor płynu to ciemna zieleń czy raczej wpada to w przezroczystą barwę o lekkim zielonym odcieniu pod światło, bo wydaje mi się, że to co jest aktualnie zalane jest takie właśnie bardziej przezroczyste.
mlodinho10
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 gru 2018, o 17:47
Silnik: 2.0T Z20LEL

Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

stat4u