Strona 1 z 1

Dudnienie podczas ruchów kierownicy

PostNapisane: 17 lis 2017, o 12:48
przez astral89
Witam,

Wczoraj podczas powrotu z pracy usłyszałem niepokojący dźwięk podczas skręcania, dochodzący z okolicy lewego koła. Po dojechaniu do domu dokonałem paru prób by spróbować zlokalizować przyczynę, jednak nie udało mi się to. Jedyne co zauważyłem to to, że dźwięk ten wewnątrz auta jest inaczej słyszany niż na zewnątrz. Występuje nawet przy wyłączonym silniki, i tylko podczas delikatnych ruchów w prawo lub w lewo, gdy koła skierowane są na prosto. Gdy powracają do swojej pozycji lub są mocniej przekręcane nic nie słychać. Odgłos który słychać wewnątrz porównałbym do dźwięku skręcania na suchym śniegu lub skręcania sprężyny.
Dziś podniosłem auto przejrzałem amortyzatory, przeguby, łączniki itd. i nie zauważyłem żadnych luzów.

Dodam jeszcze, że jak tydzień temu wracałem do Polski to przy prędkości od 140 do 160 trzęsło kierownicą, ale nie zawsze. Byłem z tym objawem na stacji diagnostycznej to powiedzieli mi, że zawieszenie jest OK.

Re: Dudnienie podczas ruchów kierownicy

PostNapisane: 1 lut 2018, o 22:12
przez _mefius_
Sprawdź drążki kierownicze. Jak nie ma luzu na końcówkach to na szarpakach nic nie wyjdzie. Najlepiej wjedź na kanał złam rękoma oba drążki i niech ktoś porusza kierą. Jak poczujesz luz to wiesz co wymienić :)