Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Bzyczące wspomaganie.

Moderator: piotii

Bzyczące wspomaganie.

Postprzez lucky luke » 3 lut 2013, o 14:41

Witam. Pojawił mi się chyba problem w nowo nabytym wozie. Mianowicie chodzi o pompę wspomagania. Jak kupowałem samochód to nie było jej słychać a teraz jakoś dziwnie bzyczy. Jest to taki dźwięk jakby jakiś silniczek głośno chodził. Wspomaganie oczywiście działa ale ten dźwięk jest trochę denerwujący. Płyn w zbiorniczku jest. Możecie podpowiedzieć co to może być?
lucky luke
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 14:37
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Bzyczące wspomaganie.

Postprzez miranda » 4 lut 2013, o 20:20

To jest normalny odgłos pompy. Porusz na postoju lekko kierownicą to też to usłyszysz. Nie trzeba mocno kręcić. Zresztą taki odgłos słychać nie tylko w Oplach.
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Bzyczące wspomaganie.

Postprzez snupologg » 18 kwi 2013, o 09:07

Też mam taką przypadłość szczególnie gdy jest zimny to to słychać ale jak to się mówi puki działa wszystko głośniej radio i problem znika :)
JWP CREW
Avatar użytkownika
snupologg
Klubowicz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 17:49
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Bzyczące wspomaganie.

Postprzez lucky luke » 18 kwi 2013, o 09:16

Działać, działa ale denerwujące jest to bzyczenie np na parkingu.
lucky luke
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 14:37
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Bzyczące wspomaganie.

Postprzez snupologg » 18 kwi 2013, o 09:47

Denerwujące denerwujące bo też moją uwagę zwróciło ale mechanicy z ASO oglądali cały samochód jeździli nim i nie nic nie mówili że coś jest nie tak ze wspomaganiem ale wiadomo jak to bywa akurat Ci mogli nie widzieć problemu a inni mechanicy mogą mieć inne zdanie. Wiem że jak oddam samochód na przegląd to nie omieszkam się zapytać o to.
JWP CREW
Avatar użytkownika
snupologg
Klubowicz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 17:49
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Bzyczące wspomaganie.

Postprzez radint » 18 kwi 2013, o 10:08

Dźwięk normalny w każdej generacji: Astra G ma tak, nasza też. Wiadomo w benzynie słychać go bardziej:P bo macie cichszy motor u mnie tylko na parkingu i to nieznacznie. Trzeba się przyzwyczaić. Urok wspomagania elektrohydraulicznego;)
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Bzyczące wspomaganie.

Postprzez babage » 16 wrz 2013, o 08:36

Denerwujące denerwujące bo też moją uwagę zwróciło ale mechanicy z ASO oglądali cały samochód jeździli nim i nie nic nie mówili że coś jest nie tak ze wspomaganiem ale wiadomo jak to bywa akurat Ci mogli nie widzieć problemu a inni mechanicy mogą mieć inne zdanie. Wiem że jak oddam samochód na przegląd to nie omieszkam się zapytać o to.
babage
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 wrz 2013, o 08:33
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: Bzyczące wspomaganie.

Postprzez snupologg » 30 maja 2014, o 22:20

W ASO powiedzieli żę ten typ tak ma i wystarczy lekko ruszyć fajerą i będzie słychać wspomaganie i taka prawda
JWP CREW
Avatar użytkownika
snupologg
Klubowicz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 17:49
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

stat4u