Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

[Z14XEP] Śruby zawieszenia silnika

Moderator: piotii

[Z14XEP] Śruby zawieszenia silnika

Postprzez BalROCK » 12 sie 2016, o 20:53

Witam, pękła mi jedna ze śrub (dokładnie z 3 śrub) mocujących łapę poduszki silnika prawej (tej przy rozrządzie) do bloku silnika i za cholere nie mogę nic takiego znaleźć w necie. Czy ktoś zna numery Opla, wymiary, ceny i gdzie to kupić (np. we Wrocławiu) na cito ?

i przy okazji, odnoszę wrażenie że pasek wieloklin (dokładnie pasek 'nawijany' na rolke napinacza) pracuje absurdalnie blisko dolnego (z trzech) mocowania do poduszki, czy inni właściciele Z14XEP mogą potwierdzić, że tam pasek chodzi tak z 1-2 mm od łapy ?
BalROCK
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 11:22

Re: [Z14XEP] Śruby zawieszenia silnika

Postprzez krzysztof135 » 5 sty 2017, o 00:03

Jestem ciekaw czy dowiedział się pan coś na temat tego paska ,u mnie jest on też tak blisko a nie pamiętam jak było wcześniej
krzysztof135
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 sty 2017, o 23:51
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: [Z14XEP] Śruby zawieszenia silnika

Postprzez BalROCK » 5 sty 2017, o 09:51

Witam, śrubę udało mi się w końcu zakupić i wymienić. Całe szczęście cała przygoda zakończyła się bez uszczerbku dla silnika, a stara próba nie pękła tylko została przez klimaciarza podmieniona na jakieś g*wno, które ... uwaga ... wkleił a nie wkręcił w mocowanie :/. Po pewnym czasie klej puścił. Szkoda gadać.

Co do paska, to zaufany mechanik stwierdził, że pasek powinien być 5mm krótszy (choć założony jest oryginalnych wymiarów) i wtedy napinacz nie latałby tak blisko.
Ale ... napinacz się już bardziej nie rozciągnie, wiec ryzyka zarycia paska w mocowanie nie ma.
BalROCK
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 11:22


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

stat4u