Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Blokada regulacji kierownicy

Moderator: piotii

Blokada regulacji kierownicy

Postprzez demondko » 11 sty 2016, o 11:33

Witam,mam problem z blokadą regulacji wysokości kierownicy. Po podniesieniu opada w dół tak jakby nic jej nie blokowało mimo zamkniętej blokady.Mimo zamkniętej blokady można ją także w miare swobodnie przesuwać gdyż nie czuć żeby coś tą kierownicę trzymało. Czy ktoś orientuje się jak wygląda mechanizm który za to odpowiada i czy da się to naprawić domowym sposobem, bo nie wiem czy się samemu za to zabierać. Chodzi o asterke kombi silnik z16xer.
demondko
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 05:12
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Blokada regulacji kierownicy

Postprzez umek19 » 15 sty 2016, o 20:09

już mówie, w astrach rozkleja się mocowanie blokady kierownicy( jak kupiłem swoją to się wystraszyłem bo kierownica latała), są tam takie trapezy które są przyklejone i ze starości się rozklejają, siła docisku da się ustawić skręcając nakrętkę( kolor zielony na zdjęciu) od blokady wszytsko znajdziesz po zdjęciu osłony kierownicy ja te trapezy skleiłem poxipolem i inni tez tak robią( fabrycznie też sa klejone) Po zdjęciu obudowy kierownicy(najpierw 2 wkretu pod kierownicą, następnei zdejmujesz górną cześć obudowy, następnie od góry masz 2 wkręty trzymające dolna część obudowy i od dołu 2 albo 3 wkręty) wszystko się wyjaśni. Żeby wyjąć tą blokade do klejenia nie trzeba wiecej nic zdejmowac, odkręcasz nakretke blokady ( zapamietaj kolejnośc i kierunek elementów około 6 sztuk) i wyjmujesz rączke od zwalniania blokady, następnie 2 śruby od trapezów i już chwila, trochę kierownica do dołu i w lewo u już jest twoja. Klejenie i zostaw żeby wyschło . Montaż. Przed skręceniem wszytskiego sprawdz czy kierownica stoi prosto. Miłej pracy
Załączniki
blokwada wys kier astra 3 2.jpg
blokwada wys kier astra 3 2.jpg (55.46 KiB) Przeglądane 13768 razy
blokada wys kier astra 3.jpg
blokada wys kier astra 3.jpg (50.88 KiB) Przeglądane 13768 razy
kolumna kierownicy stra h.jpg
kolumna kierownicy stra h.jpg (71.63 KiB) Przeglądane 13851 razy
Ostatnio edytowano 7 lut 2016, o 16:57 przez umek19, łącznie edytowano 1 raz
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Blokada regulacji kierownicy

Postprzez demondko » 15 sty 2016, o 23:08

Dzięki za odpowiedź ale od czasu napisania postu już sie sam do tego zabrałem. Okazało się, że wystarczyło dokręcić nakrętkę, która regulowała silę docisku oznaczoną kolorem zielonym na twoim zdjęciu. Cała robota zajęła mi może z 15 minut z czego najwięcej męczyłem się z dokręceniem obudowy kierownicy od dołu, gdyż ciężko tam włożyć śrubę z imbusikiem, żeby nie wypadła. Swoją drogą twój post na pewno okaże się pomocny dla potomnych,bo przeszukując fora nie znalazłem tak szczegółowo opisanego rozwiązania tego problemu. Fajnie, że jeszcze komuś się chce. Pozdrawiam
demondko
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 05:12
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Blokada regulacji kierownicy

Postprzez 89halski89 » 21 wrz 2017, o 01:31

I ja mam podobny problem. Już to raz rozbieralem ale nie rozwiazalem problemu. Jutro rozkopuje to i spróbuję Waszych rad :D
89halski89
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lip 2017, o 22:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Blokada regulacji kierownicy

Postprzez 89halski89 » 23 wrz 2017, o 01:28

Operacja zakończona powodzeniem. Kiera trzyma że ho ho. U mnie konieczne było klejenie. Dzięki za tego posta. Pozdro
89halski89
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lip 2017, o 22:59
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u