Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

drgania na 1 i 2 drugim biegu ( niskie prędkości )

Moderator: piotii

drgania na 1 i 2 drugim biegu ( niskie prędkości )

Postprzez valhalem » 19 lis 2015, o 10:00

Witam.

Panowie mam pytanie o przyczyny drgania w lewym kole przednim , występują one zarówno przy lekkim jak i mocniejszym przyśpieszaniu ale tylko na 1 i 2 drugim biegu ( na drugim są mniej odczuwalne ) , pozniej do prędkości 160km już nie występują .
Czuje również lekkie drgania podczas hamowania , również w przednim lewym kole.
Tarcze i klocki przód są swieże ale piasta z łożyskiem już nie ;) troche buczy, czy ona może mieć wpływ na w/w zachowanie ? ( szczegolnie chodzi o przyśpieszanie od 0 do tych 40 km/h )

Niestety ze względu na pekniętą spręzynę we wspomnianym kole ostatnio musialem wymienić przegub, komplet sprężyn oraz dorzuciłem nowe łączniki stabilizatora i drążki + ustawiona zbieżność .

W przypadku problemów z oponą albo felgą bicie było by zapewne odczuwalne cały czas , w przypadku pogiętej tarczy zapewne tylko przy hamowaniu lub cały czas ale co może być przyczyną drgań na 1 i 2 biegu od 0 do 40km/h ?
valhalem
Kierowca
 
Posty: 26
Dołączył(a): 13 maja 2014, o 10:25
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: drgania na 1 i 2 drugim biegu ( niskie prędkości )

Postprzez d_d100 » 6 sty 2016, o 21:14

Witam. Mam podobnie, przy predkosci 80-90 km czuje drgania nandwozia, przegub wewnetrzny wymieniony, opony sprawdzone, co moze byc powodem?
d_d100
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 21:29
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: drgania na 1 i 2 drugim biegu ( niskie prędkości )

Postprzez valhalem » 7 sty 2016, o 09:12

Witam.

Problem u mnie nie ustąpił całkowicie ale został załagodzony po wymianie , piasty z łożyskiem, przegubu, sprężyny , łączników stabilizatora, drążków kierowniczych .
Aktualnie chce przetoczyć tarcze ( są nowe brembo i zapewne lewa się pogieła).
Chyba tylko to moze byc jeszcze przczyną , zaznacze, że problem nie występuje już przy przyśpieszaniu ale tylko przy hamowaniu .
valhalem
Kierowca
 
Posty: 26
Dołączył(a): 13 maja 2014, o 10:25
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

stat4u