Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Brak 100% stabilności podczas jazdy na wprost.

Moderator: piotii

Brak 100% stabilności podczas jazdy na wprost.

Postprzez sasiadwroc » 8 lis 2015, o 22:02

Hej.
Taki objaw mam. Postaram sie go obrazowo opisać.

Jadąc szybko, czy wolno po w miarę równej nawierzchni jest OK, ale po wjeździe jednym kołem np. na te małe odblaskowe nabijki, które oddzielają pasy jezdni, czy płytką studzienkę - auto jakby jest lekko wytrącone ze swojego toru.
Niby jedzie prosto dalej, ale na kierownicy mam uczucie jakby chwilowego braku kontaktu z kołami - taka próżnia i odczucie nie panowania nad samochodem. Odruchowo ręka robi kontrę, żeby złapać "czucie" kół.
Mam wrażenie, że bardziej jest to odczuwalne im wolniej jadę. Możliwe, że jest to związane z układem, który jest wspomagany m.in. elektrycznie i w centralnym punkcie (podczas jazdy na wprost) po prostu takie daje odczucia ?
sasiadwroc
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 sie 2015, o 15:48
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Brak 100% stabilności podczas jazdy na wprost.

Postprzez szostex » 5 gru 2015, o 18:01

Miałem podobny przypadek , okazało sie ze mam za duze cisnienie w oponach i latalem po tych pasach przez 400km jak wracałem z DE :) Nie bylo milo a nie wpadlem na pomysł zeby zatrzymac sie i sprawdzic opony :/
szostex
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 gru 2015, o 17:34
Lokalizacja: Freising DE
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

stat4u