Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Problem z odpowietrzeniem sprzęgła

Moderator: piotii

Problem z odpowietrzeniem sprzęgła

Postprzez White » 14 wrz 2015, o 21:44

Witam,
Problem dotyczy Astry III H GTC z silnikiem 1.9 150KM Z19DTH.
Przy drobnych pracach pod koszykiem akumulatora, odpiąłem wężyk prowadzący do plastikowej obudowy odpowietrznika sprzęgła wchodzący do skrzyni. pociekło trochę płynu hamulcowego. Cała plastikowa obudowa wewnątrz której jest chyba kolejny wąż idący do skrzyni, jest dość luźno aczkolwiek jak się jej nie rusza siedzi dość pewnie w obudowie skrzyni.
Po złożeniu wszystkiego okazało się, że pedał sprzęgła jest miękki, nie stawia najmniejszego oporu, wraca nie zapada się ale wiadomo, że o zmianie biegów można zapomnieć.

Próbowałem odpowietrzyć układ, pompując kilka razy sprzęgłem, trzymając wciśnięte sprzęgło odkręcałem na chwile zawór, rurka która poprowadziłem do słoika z płynem DOT4 poleciały bąbelki, zakręciłem zawór i znów pompowałem. Całość powtórzyłem chyba z 50 razy a dalej lecą tylko te pęcherzyki powietrza a pedał bez zmian.
Na zdjęciu na czerwono ta "obudowa" o której wspominałem, oraz na zielono wężyk, który wypiąłem na samym początku czyli prawdopodobnie przyczyna całego problemu. Wysokość położenia słoika z płynem ma znaczenie?
[url="http://www.fotosik.pl/zdjecie/c45e9d15630bfd34"]Obrazek[/url]
Bardzo proszę o pomoc.
White
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23 sie 2015, o 07:44
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Problem z odpowietrzeniem sprzęgła

Postprzez MISIEK13111981 » 15 wrz 2015, o 04:56

Dobrze wpiąłeś ten przewód, trochę dziwne że się wypiął, może dostaje lewego powietrza i dlatego nie możesz odpowietrzyć .
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z odpowietrzeniem sprzęgła

Postprzez White » 15 wrz 2015, o 06:12

Wypialem go ze tak powiem przyznajac sie swiadomie...i tak wydaje mi sie ze siedzi dobrze...tylko tu moze lapac lewego oowietrza? Moge go uszczelnic
White
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23 sie 2015, o 07:44
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Problem z odpowietrzeniem sprzęgła

Postprzez White » 15 wrz 2015, o 11:13

Ok, udało się:) dolałem jeszcze trochę płynu by było pod korek i zaciągnąłem kilka razy strzykawką przez wężyk a odpowietrzniku, po kilku próbach zaczął ciągiem lecieć płyn a ze zbiorniczka ubywało. wtedy dolewałem i zacząłem odpowietrzać na zasadzie. odkręcam, wciskam sprzęgło i trzymam, zakręcam i puszczam sprzęgło. Po kilkunastu próbach sprzęgło twarde jak należy:)

Dzięki wszystkim za pomoc :)
White
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23 sie 2015, o 07:44
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Problem z odpowietrzeniem sprzęgła

Postprzez MISIEK13111981 » 15 wrz 2015, o 11:49

No to super że się udało :)
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron
stat4u