Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

brak ręcznego po wymianie tarcz/klocków

Moderator: piotii

Re: brak ręcznego po wymianie tarcz/klocków

Postprzez szmic » 7 wrz 2015, o 19:04

Zrobisz i będzie ok, dobrze że nie wycisnąłeś całego tłoka, niezły byłby bigos
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: brak ręcznego po wymianie tarcz/klocków

Postprzez astra110 » 10 wrz 2015, o 15:03

Kłopotów ciąg dalszy!

Nie udało się wyregulować ręcznego a odpowietrzanie nic nie dało więc postanowiłem rozebrać całe zaciski oraz tłoczki.
Po rozebraniu pierwszego tłoczka tzn zdjęcie zabezpieczenia 'segiera' i wyjęcie wkładu zobaczyłem łożysko i dwie blaszki/podkładki które zdawały się być wygięte,nie bardzo było co tam naprawiać więc tylko przeczyściłem i złożyłem do kupy. Zamontowałem tłoczek i wkręciłem do końca za pomocą specjalnego pokrętełka i...po zamontowaniu całego zacisku hamulce żyleta!!!
Zadowolony że znalazłem przyczynę braku hamulca zabrałem się za drugi zacisk i wymontowałem(wykręciłem tłoczek) i tu nastąpił problem! Jako że w pierwszym tłoczku cały środek po zdjęciu zabezpieczenia wyszedł bez problemu to przy drugim ani drgnie! w pierwszym tłoczku wszystko ładnie się kręciło (na łożysku) to tutaj jest chyba wszystko zapieczone i nie idzie tego wymontować w jakiś delikatny sposób!
Może ma ktoś jakiś pomysł jak to wymontować!?
W sklepach są tylko zestawy naprawcze składające się z kompletu uszczelek i samych tłoczków a nie ma tego wkładu na którym mi najbardziej zależy.
Wir leben Autos
Avatar użytkownika
astra110
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 5 lis 2014, o 10:15
Lokalizacja: N M R
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: brak ręcznego po wymianie tarcz/klocków

Postprzez astra110 » 2 lis 2015, o 15:48

Założyłem tarcze i klocki firmy ABE (średnia półka) całość 200pln robocizna we własnym zakresie ;)
Wir leben Autos
Avatar użytkownika
astra110
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 5 lis 2014, o 10:15
Lokalizacja: N M R
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: brak ręcznego po wymianie tarcz/klocków

Postprzez astra110 » 13 lis 2015, o 17:54

Witam

Miałem już dawno napisać jak się zakończyła zabawa z ręcznym ale brakło czasu!
Nie tak dawno wymieniałem sobie koła na zimowe i podczas wymiany zaciągnąłem ręczny, auto na lewarku do góry i wymieniamy!
Moje zdziwienie nastąpiło kiedy przeszedłem na stronę gdzie ręczny do tej pory niby nie trzymał i Oooooo...koło stoi w miejscu :D
Problem rozwiązał się sam :D
Zadowolony że wszystko wróciło do normy to podkręciłem trochę linkę w kabinie według wcześniej opisanych punktów, różnica polegała tylko na tym że podnosiłem każde koło z osobna.
Pytanie mam jednak takie:
Czy w przypadku prawidłowo działającego i wyregulowanego ręcznego tylne koła są "wleczone" podczas jazdy przy zaciągniętym ręcznym?
Wir leben Autos
Avatar użytkownika
astra110
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 5 lis 2014, o 10:15
Lokalizacja: N M R
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: brak ręcznego po wymianie tarcz/klocków

Postprzez MISIEK13111981 » 13 lis 2015, o 18:27

astra110 napisał(a):Czy w przypadku prawidłowo działającego i wyregulowanego ręcznego tylne koła są "wleczone" podczas jazdy przy zaciągniętym ręcznym?

Też mnie to zastanawia, bo nie wiem jak było u mnie przed wymianą klocków, ale teraz jak zaciągnę ręczny to koła się nie blokują , tzn bokiem polatać nie da rady. Niby jest to hamulec pomocniczy, ale czy powinien być tak wyregulowany żeby koła stawały dębem?
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: brak ręcznego po wymianie tarcz/klocków

Postprzez astra110 » 13 lis 2015, o 22:56

Może te nowe auta tak mają
U mnie jak zaciągnę ręczny i dam wsteczny to auto stoi w miejscu i podnosi tył (czyli prawidłowo)
Jak poruszam się do przodu nawet z niewielką prędkością to po zaciągnięciu ręcznego czuć że auto hamuje ale koła nie są w 100% zblokowane.
Wir leben Autos
Avatar użytkownika
astra110
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 5 lis 2014, o 10:15
Lokalizacja: N M R
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: brak ręcznego po wymianie tarcz/klocków

Postprzez MISIEK13111981 » 14 lis 2015, o 05:28

U mnie jest identycznie. Nie wiem bo ja nie wymieniałem klocków i nie ustawiałem ręcznego tylko mechanik, więc może tak ma być.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: brak ręcznego po wymianie tarcz/klocków

Postprzez astra110 » 14 lis 2015, o 09:51

Czyli bokiem sobie nie polatamy HE HE :D :D
Wir leben Autos
Avatar użytkownika
astra110
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 5 lis 2014, o 10:15
Lokalizacja: N M R
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: brak ręcznego po wymianie tarcz/klocków

Postprzez elmer » 24 lis 2015, o 15:15

zaciągnięty ręczny ma trzymać w opór więc na 100% coś macie źle , pokusił bym się nawet o sprawdzenie czy nożne hamowanie jest prawidłowe,

i przyznam że przeraża mnie trochę kilka postów wyżej, współczuje ewentualnej kolizji gdzie pokrzywdzony nawet nie będzie wiedział że "chłopaki na forum " rozkminiali problem ale nie pykło więc tak jeździmy ... :/
elmer
Klubowicz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 21 maja 2014, o 14:01
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: brak ręcznego po wymianie tarcz/klocków

Postprzez MISIEK13111981 » 24 lis 2015, o 17:57

elmer napisał(a): i przyznam że przeraża mnie trochę kilka postów wyżej, współczuje ewentualnej kolizji gdzie pokrzywdzony nawet nie będzie wiedział że "chłopaki na forum " rozkminiali problem ale nie pykło więc tak jeździmy ... :/

Przyjmujemu z pokorą ostrzeżenie i dobrą radę.Obiecujemy że nie będziemy robić głupstw na drodze.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

stat4u