Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

głosne zawieszenie i bardzo odczuwalne

Moderator: piotii

głosne zawieszenie i bardzo odczuwalne

Postprzez marek_makowski » 31 lip 2015, o 12:18

Witam, chciałem sie zorientować czy ktos podpowie mi w czym przyczyna. Mam Astre H od 3 lat i od tamtej pory zauwazylem ze zawieszenie jest glosne (tzn. jak wjade na jakas nierownosc to slychac to na calym samochodzie - zaznaczam ze nie sa to stabilizatory ani nic nie stuka nie puka, poprostu jest trzask na calym samochodzie jakby mial sie silnik urwac) i jest bardzo odczuwalne (tzn. czuc pod tylkiem ze sie wjezdza na nierownosc, trzesie samochodem). Tydzien temu brat kupil sobie rowniez Astre H rok mlodsza i w wersji 101KM. Kiedy jechalem jego Astra to byla bajka, nawet nie czuc ze sie wjezdza na nierownosci, nic nie slychac, wszystko miekko gladko chodzi i nie czuc nic.

W czym tkwi roznica? Miesiac temu wymienialem drazki, koncowki draznkow kierowniczych, laczniki stabilizatorow (bo mi stukalo w kolach juz i po wymianie stuki zniknely) ale problem powyzszy jest dalej. Czy to sprezyny, amortyzatory?
marek_makowski
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 22 maja 2014, o 22:39
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: głosne zawieszenie i bardzo odczuwalne

Postprzez szmic » 31 lip 2015, o 12:42

sprawdź czy sprężyny są całe, przy urwanych końcach u dołu w kielichu amorka, to przeważnie daje taki trzask przy wjeździe np. na kraweżnik, oczywiście może być również u góry McPerson
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

stat4u