Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

kontrolka ręcznego

Moderator: piotii

kontrolka ręcznego

Postprzez edi88 » 28 maja 2015, o 18:14

Witam. Mam problem z kontrolką hamulca ręcznego, czasem się pojawia mimo nie zaciągniętego hamulca. Potrafi się świecić podczas hamowania by następnie przy przyspieszaniu zgasnąć, niekiedy zaczyna się świecić podczas zwykłej jazdy. Czytałem, ze może to być sygnalizacja niskiego poziomu płynu hamulcowego bądź zużycia klocków. Zaglądając w zbiorniczek, płyn znajduje się delikatnie ponad znacznikiem minimum. Niestety nigdzie nie widzę oznaczenia maximum (poziom płynu znajduje się dokładnie na poziomie łączenia dolnej pokrywy z górną).Czy można od tak sobie dolać płynu hamulcowego? i czy można jakoś samemu sprawdzić poziom zużycia klocków hamulcowych?

pozdrawiam
edi88
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 17:59
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: kontrolka ręcznego

Postprzez szmic » 28 maja 2015, o 20:51

Płyn możesz dolać bez najmniejszego problemu, zniknie migająca kontrolka, masz go pewnie tak mało że pływak pod korkiem jest ledwie podniesiony , stan zużycia klocków najlepiej sprawdzić wizualnie od strony tłoczka, gdzie szybciej zużywa się jak od zewnętrznej strony
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: kontrolka ręcznego

Postprzez edi88 » 28 maja 2015, o 22:00

dziękuję bardzo za odpowiedź. Już zakupiłem płyn DOT4 (napis na korku ostrzegał by używać tylko takiego) wiec jutro doleje, miejmy nadzieje, ze problem zniknie.

pozdrawiam
edi88
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 17:59
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

stat4u