Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Drgania prawego koła-przyczyny!?

Moderator: piotii

Drgania prawego koła-przyczyny!?

Postprzez astra110 » 4 maja 2015, o 09:12

Witam

Mam mały problem:
Podczas ruszania z przysłowiowym "piskiem opon" :D przednie prawe koło wpada w spore drgania aż telepie całą budą!
Co może być ewentualnie przyczyną,na jakie elementy zwrócić uwagę?
Do tej pory obstawiałem zwichrowane koło ale zmieniłem niedawno na letnie(sprawdzane,proste) a problem pozostał!
Czy może to być np skrzywiona półoś?

Dodam że podczas jazdy (jak trafi się kawałem prostej,równej drogi) to też są wyczuwalne lekkie wibracje(ledwie wyczuwalne) natomiast podczas lekkiego hamowania czuć małe "przepuszczanie" jakby zwichrowana tarcza.

Prosił bym o jakieś porady na co zwrócić uwagę bo jak oddam auto do mechanika i opowiem mu w/w historie to mnie tak policzą że... "będzie pan zadowolony" :o
Wir leben Autos
Avatar użytkownika
astra110
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 5 lis 2014, o 10:15
Lokalizacja: N M R
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Drgania prawego koła-przyczyny!?

Postprzez _mefius_ » 5 maja 2015, o 16:45

U mnie koła buksowały za mocno przez słabe amortyzatory. Ile wyszło na przeglądzie?
Avatar użytkownika
_mefius_
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 3 mar 2015, o 07:21
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Drgania prawego koła-przyczyny!?

Postprzez astra110 » 5 maja 2015, o 16:56

Pierwszy przegląd w kraju robiony był na koniec sierpnia zeszłego roku i diagnosta nie miał się do czego przyczepić a jak procentowo wypadły amorki to nie mam pojęcia :| W sierpniu br się dowiem.
A czy ewentualnie lekko skrzywiony amorek miał by wpływ na takie drgania? Dodam że miałem przygodę z krawężnikiem i jak pojechałem na zbieżność to gość się pytał czy dłubałem coś przy zawieszeniu bo nie było kąta i ciężko było go ustawić ale ostatecznie się udało uzyskać odpowiednią wartość na granicy normy(tak mi to wytłumaczył spec)
Wir leben Autos
Avatar użytkownika
astra110
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 5 lis 2014, o 10:15
Lokalizacja: N M R
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Drgania prawego koła-przyczyny!?

Postprzez d_d100 » 6 sty 2016, o 21:08

Udało się znaleźć przyczynę problemu?
d_d100
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 21:29
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u