Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

tarcze + klocki ????

Moderator: piotii

tarcze + klocki ????

Postprzez arasIII » 30 kwi 2012, o 14:01

witam,

przymierzam sie do zmiany hamulców w astrze H gtc (1.9 150 KM),
ostatnio kupiłem komplet na tył, tarcze brembo (250zł) i klocki breck (110zł). czy dobre? nie wiem tak mi doradził koleś w sklepie.
teraz chce coś na przód tylko nie wiem jaką firmę wybrać. czy to samo co mam na tył czy coś lepszego??? zastanawiałem sie nad wierconymi ale podobno dobre za ok 400zł za tarcze.
co polecacie na przód
cena <800 zł

edit

znalazłem na przód coś takiego: tarcze ATE (nacinane z 'pentagramem' nr 24.0325-0142 cena ok 300zł sztuka) i klocki ATE ceramiczne (nr 13.0470-7179 cena ok 200 zł komplet) - nadaje się???
arasIII
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 23:38
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: tarcze + klocki ????

Postprzez Tom Hagen » 30 kwi 2012, o 19:05

Zdecydowanie się nadają. ATE jest dość mocno chwalone za jakość/cena i jest zdecydowanie lepsze od Brembo. Spotkałem się z wieloma opiniami na necie, że Brembo potrafi się wyginać.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: tarcze + klocki ????

Postprzez Mack` » 31 maja 2012, o 06:17

A tak w ogóle to ile tarcze przód tył powinny mieć minimalnie grubości, aby się już nadawały na wymianę?
Przód to musowo sobie też zamierzam kupić nawiercane pff i nacinane. W BMW miałem Brembo przód tył ATE i było git moim zdaniem.Autko stawało w miejscu i jakoś nie miałem problemu z krzywieniem się Brembo. Coś czuje, że prędzej ktoś to specjalnie rozwiał i moim zdaniem Brembo to bardzo dobra firma porównywalnie jak ATE. To takie moje zdanie.
Avatar użytkownika
Mack`
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 maja 2012, o 13:26
Lokalizacja: Kielce
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: tarcze + klocki ????

Postprzez Tom Hagen » 31 maja 2012, o 12:16

Mack` napisał(a):Coś czuje, że prędzej ktoś to specjalnie rozwiał i moim zdaniem Brembo to bardzo dobra firma porównywalnie jak ATE.


Nie wykluczone, że masz rację z tym rozsiewaniem niepochlebnych opinii. Dodam tylko, że wypowiedzi te dotyczyły konkretnie tarcz wyprodukowanych w polskiej fabryce Brembo. Dotyczyły one również konkretnej sytuacji, a mianowicie wjazdu z mocno rozgrzanymi tarczami w kałużę. Po czymś takim podobno nadawały się one tylko na złom.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

stat4u